miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Most Heleński połączył brzegi Dunajca! Jedno przęsło środkowe zostało zamontowane [ZDJĘCIA, WIDEO]

0 1 871

Okazuje się, że nowy Most Heleński połączył już dwa brzegi rzeki Dunajec, ponieważ zainstalowane zostało jedno przęsło środkowe. Na montaż czeka drugie z nich. Na placu budowy cały czas trwają prace związane ze składaniem elementów.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Nowy Heleński już wkrótce połączy oba brzegi Dunajca [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

– W poniedziałek (20 sierpnia) rano rozpoczęliśmy przygotowania do montażu jednego ze środkowych przęseł, które połączą brzegi Dunajca. Pierwszy z nich już jest na swoim miejscu, drugi zostanie zamontowany niebawem. Kolejno instalowane będą pozostałe ściągi i wezgłowia, a także łuki. Na rusztowaniu odbędzie się deskowanie, a następnie będzie lana płyta oraz warstwy asfaltu. Na razie pogoda jest sprzyjająca i miejmy nadzieję, że tak będzie do końca – powiedział Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

 

 

Inwestycja zostanie zrealizowana prawdopodobnie do końca grudnia, ten termin jest nadal aktualny. Zarówno inwestorom, jak i mieszkańcom miasta Nowego Sącza zależy na tym, aby zakończenie prac nastąpiło szybko. Przypominany, że zamknięcie mostu odbyło się w maju.

Agnieszka Michalik
Fot. i wideo: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź