miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Na ul. I Brygady zainstalowano już sygnalizację świetlną! [ZDJĘCIA]

4 686

Na przejściu dla pieszych w ciągu ul. I Brygady w Nowym Sączu, nieopodal Hotelu Ibis została zamontowana sygnalizacja świetlna. Zmiany zostały wprowadzone w związku z ubiegłorocznym śmiertelnym wypadkiem, zginęła tam starsza kobieta. Rozwiązanie ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych.

 

Czytaj również: Już w lipcu ruszy gruntowny remont ul. Długosza w Nowym Sączu! [ZDJĘCIA]

 

W październiku została zorganizowana akcja zbierania podpisów pod petycją o utworzeniu sygnalizacji świetlnej na niebezpiecznym skrzyżowaniu ul. I Brygady i Freislera. Miejski Zarząd Dróg po dogłębnej analizie bezpieczeństwa ruchu drogowego postanowił zareagować na głos mieszkańców i zamontował wzbudzaną sygnalizację świetlną w ciągu ul. I Brygady.

– Uważam, że sygnalizacja była bardzo potrzebna i jestem zadowolona, że po tragicznym zdarzeniu, które miało miejsce w październiku takie rozwiązanie zostało wprowadzone. Myślę, że teraz będzie tutaj o wiele bezpieczniej dla wszystkich. Uważam, że po wciśnięciu guzika światło zielone świeci się jednak za krótko. Mam nadzieję, że zostanie to ustawione tak, żeby każdy mógł spokojnie, bez pośpiechu przejść na drugą stronę ulicy – powiedziała jedna z mieszkanek ul. I Brygady w Nowym Sącza, która systematycznie korzysta z przejścia.

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu w marcu tego roku przedstawił szczegółowe rozwiązania dotyczące poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na skrzyżowaniu ul. I Brygady oraz Freislera, które cyklicznie zostaną wprowadzone w życie. Pisaliśmy o tym na łamach naszego portalu w artykule pt.: W ciągu ul. I Brygady zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna!

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
4 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Plebs z Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Saczu zamontował sygnalizację świetlną tam gdzie nie ma w ogóle ruchu pieszych !!!
  Z kolei na skrzyżowaniu ulic Freislera i 1 Brygady gdzie jest ruch pieszych i pojazdów, sygnalizacji nie ma !!!
  Idiotyzm i marnotrastwo publicznych pieniędzy !!!
  Jak najszybciej trzeba odsunąć Prezydenta Nowaka i jego kolegów od władzy !!!

 2. mieszkaniec WP pisze

  keisyr popieram Twoje zdanie. Kolejny raz w okolicy WP robione są jakieś durnowate zakazy, w tym przypadku akurat bezsensowna sygnalizacja, która dużo większą korzyść przyniosłaby jakby była 50 metrów wcześniej na skrzyżowaniu z ul. Freislera. Ciekawe kto wymyśla te wszystkie “udogodnienia”, chyba jakiś członek zarządu, który robi je pod swoją wygodę.

 3. Mieszkaniec WP pisze

  Ten kto to wymyślił sygnalizację na tym przejściu to chyba nie jest z Nowego Sącza. Jak można pomylić przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Freislera (przy których faktycznie przydała by się sygnalizacja) z przejściem oddalonym o jakieś 50m, na którym ruch pieszych jest znikomy, jest wysepka między jezdniami, a widoczność dla pieszych jest bardzo dobra… Moim zdaniem to jest marnowanie publicznych pieniędzy robiąc sygnalizacji na tych pasach. Porażka z tym zarządem dróg.

 4. keisyr pisze

  Mieszkaniec WP dziękuję za poparcie. Więcej takich osób jak Ty i zmienimy Nowy Sacz !!!

Zostaw odpowiedź