miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Oficjalne otwarcie Mostu Heleńskiego za nami! [ZDJĘCIA]

5 12 468

W dniu 11 maja 2019 roku miało miejsce oficjalne otwarcie nowego mostu na rzece Dunajec w Nowym Sączu. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 13:00 konferencją, która odbyła się na placu pod zamkiem królewskim. Kolejno nastąpiło podniosłe otwarcie ronda ks. infułata Władysława Lesiaka i przecięcie wstęgi na moście. Nie zabrakło także atrakcji.

 

Czytaj również: Krzysztof Głuc: „Moje zdziwienie budzi fakt celebrowania nieoficjalnego otwarcia mostu w sposób dosyć huczny”

 

– Zakończyliśmy inwestycję budowy Mostu Heleńskiego, jednego z większych obiektów na terenie Małopolski. Wykonaliśmy go w ciągu roku od zamknięcia przeprawy. Obiekt wymagający, trudny i dużo gabarytowy. Poradziliśmy sobie z nim bezproblemowo. Przygotowaliśmy się odpowiednio do realizacji. Pogoda i niewybuchy stanowiły utrudnienia – powiedział Sebastian Nowak, kierownik budowy z przedsiębiorstwa Banimex z Będzina w rozmowie z portalem informacyjnym miastoNS.pl.

Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki otworzył konferencję i przywitał jej uczestników o godz. 13:00. Zaprezentowana została historia przeprawy mostowej przez rzekę Dunajec w Nowym Sączu. Na telebimie wyświetlono prezentację z przebiegu budowy. 

O godz. 15:00 nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi. W uroczystości uczestniczyli m.in.: biskup Andrzej Jeż, sądeccy parlamentarzyści (Józef Leśniak, Arkadiusz Mularczyk, Piotr Naimski, Andrzej Czerwiński, Barbara Bartuś, Anna Paluch, Joanna Zielińska), zaproszeni goście oraz mieszkańcy Nowego Sącza. Nie potwierdziły się informacje sądeckiego magistratu jakoby w uroczystości mieli uczestniczyć przedstawiciele rządu oraz Województwa Małopolskiego. Zaskoczeniem dla zgromadzonych mogła być obecność senatora Stanisława Koguta.

Agnieszka Michalik, Rafał Kmak
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
5 Komentarze
 1. Duszpasterstwo Akademickie pisze

  Czy to księża zabili Roberta Wójtowicza?

 2. Anonim pisze

  I PiS zmienia konstytucję ?

  1. JoAnna pisze

   PiS nie zmienia konstytucji ! PiS nie przestrzega konstytucji łamie na każdym kroku. A Prezydent Duda im pomaga ją bezcześcić zamiast pilnować jej przestrzegania. A to jest zamach stanu !

   1. Ludomir pisze

    JoAnna zmień lekarza

 3. Wojtek pisze

  Otwarcie ronda i mostu odbyło się bez obecności Przewodniczącej Rady Miasta , czyż by nie dostała zaproszenia , albo się obraziła na prezydenta ?

Zostaw odpowiedź