miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Park Rekreacji Przestrzennej gotowy! Otwarcie już w przyszłym tygodniu? [ZDJĘCIA]

1 1 374

Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej jest już prawie gotowy! Trwają jeszcze drobne prace wykończeniowe. Inwestycja czeka na odbiór budowlany, co nastąpi już wkrótce. A kiedy otwarcie dla  mieszkańców? Prawdopodobnie w następnym tygodniu.

 

Czytaj również: Pomóż wybrać Najlepszego Kierowcę MPK! Głosowanie startuje już jutro

 

Nowa inwestycja na terenie starego Miasteczka Rowerowego robi ogromne wrażenie. Jest podzielona na kilka stref. Szczególnie imponująca wydaje się być nowoczesna strefa z piramidami linowymi oraz torami przeszkód w przestrzeni. Dla młodzieży chcącej poznać zasady ruchu drogowego wybudowano infrastrukturę przygotowującą do nabycia podstawowych reguł. Będzie można jeździć drogami, wjechać na rondo oraz zapoznawać się z podstawowymi znakami drogowymi. Dla fanów skateboardingu zamontowano kilka ramp, które są odporne na warunki atmosferyczne. Najmłodsi mieszkańcy z pewnością zadowolą się zjeżdżalniami, huśtawkami, czy piaskownicą.

 

 

Istotnym elementem jest również strefa relaksu, w której znajduje się scena plenerowa oraz altanka i ławeczki do wypoczynku. MOSiR planuje organizować animacje i zabawy dla dzieci, a także koncerty. Oprócz tego w Parku znajdują się jeszcze strefa wspinaczki oraz siłowni plenerowej. 

 

 

Park w pełni przystosowano dla osób niepełnosprawnych.

Jak informuje nas pracownik, inwestycja ma zostać oddana do użytku we wtorek (21 sierpnia). Mieszkańcy Nowego Sącza będą mogli korzystać z Parku prawdopodobnie następnego dnia, czyli w środę (22 sierpnia).

 

 

Klaudia Celusta

Fot.: Klaudia Celusta

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. keisyr pisze

    Ochrona, monitoring, toalety w Parku ? Za kilka dni po wandalach z Parku nic nie zostanie !!!

Zostaw odpowiedź