miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Parlamentarzyści przedstawili szczegóły nowej „piątki” PiS-u oraz programów rządowych

0 1 019

Sądeccy parlamentarzyści zaprezentowali szczegóły nowej „piątki” PiS-u oraz programów, które będą realizowane w najbliższym czasie przez partię rządzącą, a niektóre z nich już się rozpoczęły. Wsparcie dla rodziców, dzieci, emerytów oraz osób niepełnosprawnych, to projekty wdrażane obecnie przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Parlamentarzyści zaprezentowali nową „piątkę” PiS-u!

 

– Prawo i Sprawiedliwość zamierza zrealizować te zapowiedzi nie wykonując zmiany budżetu w 2019 roku. Prezydent Andrzej Duda już go podpisał. Wiemy, że do końca roku wydatki na opisane działania pochłoną kwotę do 25 miliardów złotych. We wszystkich latach, kiedy rządzimy deficyt budżetu państwa, jaki ostatecznie był realizowany był niższy od planowanego o ponad 20 miliardów złotych (do 25 miliardów złotych). W czasie trzech ostatnich lat budżetowych deficyt był planowany na poziomie 59,3 miliarda złotych, potem 41,5 miliarda złotych, a następnie 28,3 miliarda złotych i za każdym razem deficyt udało się realizować mniejszy o około 24 do 25 miliardów złotych. Z tym samym optymizmem podchodzimy do bieżącego roku. Bez modyfikacji, a tylko z przesunięciem niektórych pozycji wydatkowych uda się wykonać te bardzo ambitne postulaty, jakie PiS przygotował i co ciekawe, chce je zrealizować jeszcze tym roku – powiedział poseł Wiesław Janczyk (PiS).

Pełnomocnik PiS Okręgu nr 14 podkreśla, że nowelizacja nie jest planowana, a deficyt (poniżej 3% PKB) jest bardzo zdyscyplinowany. Poniżej prezentujemy szczegóły nowej „piątki” Kaczyńskiego, które zostały przedstawione w trakcie konferencji w Nowym Sączu, a także programów wdrażanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

 

 

 

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź