miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Parlamentarzyści zaprezentowali nową „piątkę” PiS-u!

3 990

23 lutego odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, w trakcie której zaprezentowany został nowy program partii. W dniu 25 lutego na terenie całej Polski odbyły się konferencje powiatowe, w Nowym Sączu miała miejsce konferencja powiatowo-okręgowa.

 

Czytaj również: Mularczyk walczy o to, aby powstała obwodnica Chełmca!

 

– Postulaty programowe Prawa i Sprawiedliwości, w ślad za konwencją, która odbyła się w sobotę (23 lutego) są nowym rodzajem dialogu ze społeczeństwem o uzyskanie poparcia w 2019 roku, szczególnie w wyborach parlamentarnych, które czekają nas już w jesieni. Niektóre postulaty i obietnice będą realizowane w sposób nieomal natychmiastowy. W połowie tego roku wejdzie w życie najważniejszy z nich, czyli 500 złotych dla pierwszego dziecka. Przed nami bardzo ważny rok i ważne decyzje, zabiegamy o to, żeby Polacy żyli dostatnio i godnie. Inaczej niż nasi poprzednicy, rządzimy w sposób odpowiedzialny i dotrzymujemy słowa – powiedział poseł Wiesław Janczyk, pełnomocnik PiS Okręgu nr 14.

Podatek PIT dla firm, które zakładają młodzi ludzie do 26. roku życia zostanie zniesiony. Parlamentarzyści uważają, że jest to konieczne, aby nie migrowali oni za granicę. Koszty pracy zostaną obniżone (propozycja jest taka, aby co najmniej dwukrotnie podnieść koszty uzyskania przychodów oraz obniżyć PIT dla wszystkich pracujących). Polskie społeczeństwo starzeje się, przez długie lata zaobserwowany został kryzys demograficzny, a więc jest bardzo dużo emerytów. PiS chce wprowadzić bonus w postaci „trzynastej” emerytury w kwocie 1100 złotych dla każdego emeryta rocznie od 2019 roku. Celem partii obecnie rządzącej jest przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, dotyczy to także naszego regionu.

– W ciągu najbliższych kilku tygodni zostaną przedstawione szczegółowe założenia poszczególnych tez programowych, które zostały zaprezentowane na sobotniej konferencji programowej Prawa i Sprawiedliwości. Opierają się one na pięciu filarach: rodzina, młodzi, praca, starsi i słabsi oraz infrastruktura. Po wielu spotkaniach i analizach z mieszkańcami naszego kraju wiemy, że jest potrzebne nowe otwarcie, innowacyjne pomysły, ponieważ stawką tych wyborów jest Polska oraz przyszłość wszystkich Polaków. Kluczową tezą tej „piątki”, która została zaprezentowana jest przede wszystkim rodzina. Chodzi o poszerzenie programu 500+ od pierwszego dziecka i ten nowy program wejdzie w życie już od 1 lipca – powiedział poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Arkadiusz Mularczyk (PiS).

Poniżej przedstawiamy krótką prezentację, która odzwierciedla kardynalne założenia nowej „piątki” PiS-u, a także stan, do którego udało się dojść partii po trzech latach urzędowania.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
 1. Maria Ć. pisze

  Szczerze? Ja nie widzę efektów ŻADNEJ pracy tych 4 panów na zdjęciach… Poza Mularczykiem to dla Sądecczyzny zupełne NoName 🙁 Przykre to bo wydawać się może – mają potężne możliwości…

 2. Jerzy pisze

  „Podatek PIT dla firm, które zakładają młodzi ludzie do 26. roku życia zostanie zniesiony” mówi poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Arkadiusz Mularczyk (PiS) na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Nowym Sączu. A tak została zrozumiana obietnica Kaczyńskiego ,że młodzi ludzie do 26 roku życia będą zwolnieni z podatku. ktoś tu nie wie co mówi albo kłamie , Kaczyński albo Mulatczyk. Ktoś powinien to wyjaśnić – czy wszystkim młodym ludziom do 26 roku życia zostanie zniesiony podatek – czy tylko tym co zakładają firmy. Czy PiS liczy że ciemny młody ludek to kupił.

  1. xaxa1212 pisze

   ale ale tylko do 6000 tys zl ! jest limit!

Zostaw odpowiedź