miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Pomnik Piłsudskiego przy Al. Wolności zostanie odsłonięty pod koniec października [ZDJĘCIA]

0 552

Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego na Kasztance usytuowany zostanie u zbiegu ul. Żeromskiego i Al. Wolności, w sąsiedztwie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. Cały czas trwają prace przygotowawcze, a jego odsłonięcie planowane jest w październiku.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Pomnik Piłsudskiego na Kasztance już niedługo ozdobi Al. Wolności! Trwają prace [ZDJĘCIA]

 

12 maja 2012 roku powołano Społeczny Komitet Budowy Pomnika Józefa Piłsudskiego, który kieruje się słowami Marszałka: „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości”. Projekt pomnika został nieodpłatnie wykonany przez znanego artystę rzeźbiarza Stanisława Szwechowicza z Gdańska. Nadal trwa zbiórka środków finansowych na ten cel, monument stanie przy Al. Wolności w Nowym Sączu, a jego odsłonięcie planowane jest na koniec października.

Pomnik wzniesiony zostanie w miejscu dawnego mauzoleum żołnierzy Armii Radzieckiej. Obecnie firma Erbet prowadzi tam prace przygotowawcze. Całkowity koszt robót to ok. 600 tysięcy złotych, a do tej pory zebrano 400 tysięcy złotych. Brakuje ok. 200 tysięcy złotych.

W sobotę (22 września) w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbył się koncert charytatywny na rzecz budowy pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej, a w trakcie licytacji zebrano 3200 złotych.

Informacje na temat działań Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Józefa Piłsudskiego oraz sposobów wsparcia dostępne są na stronie internetowej: http://snw.org.pl/spoleczny-komitet-budowy-pomnika-jozefa-pilsudskiego/.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź