miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Prace przy budowie Mostu Heleńskiego trwają! W maju zostaną zakończone [ZDJĘCIA]

0 1 418

Cały czas trwają prace związane z budową nowego mostu na rzece Dunajec w Nowym Sączu. Adam Konicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu zapewnia, że termin zakończenia budowy wyznaczony na maj jest pewny. Ponadto została udzielona zgoda jednostki dotującej na przesunięcie terminu zakończenia inwestycji, a to oznacza, że dofinansowanie będzie udzielone.

 

Czytaj również: Na Osiedlu Helena rozpoczęły się inwestycje oświetleniowe!

 

– Data zakończenia inwestycji jest realna i nieprzekraczalna, bo dość już Sądeczanie się nacierpieli z powodu wyłączenia mostu. Zimowa aura pokaże, w której części wiosny te roboty będą musiały być zintensyfikowane na tyle, żeby nadrobić ewentualnie stracony czas przez pogodę – powiedział Adam Konicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Pomimo zimy, prace przy budowie mostu na Dunajcu trwają i jak na razie nie ma opóźnień w założonym harmonogramie ich realizacji. – Obecnie część łuku, część przęsła od strony Heleny jest w trakcie deskowania i w trakcie zbrojenia, część od strony zamku jest deskowana i na małej części zbrojona, są też montowane podwieszenia do łuków – dodał Adam Konicki.

Po zakończeniu inwestycji będzie jeszcze trzeba uzyskać pozwolenie na użytkowanie nowego mostu, jednak jak przekonuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu, będzie się starał, aby zarządcy dróg wydali pozytywną decyzję bez zbędnej zwłoki.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź