miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Pracownik Wodociągów zarażony koronawirusem!

Koronawirus Nowy Sącz. Pierwszy przypadek wirusa w Nowym Sączu

0 8 945

Jeden z pracowników Sądeckich Wodociągów, najprawdopodobniej podczas urlopu spędzonego za granicą, został zarażony koronawirusem. – Zgodnie z wymogami bezpieczeństwa jeszcze w trakcie wypoczynku otrzymał polecenie, by nie pojawiał się w pracy, pozostał w domu i zgłosił się do sanepidu – informuje Małgorzata Cygnarowicz z Działu Promocji Sądeckich Wodociągów.

 

Czytaj również: Prawie milion na walkę z zarazą! Lody Koral wspierają szpitale

 

Na urlopach zagranicznych od 9 do 13 marca przebywało dwóch pracowników Sądeckich Wodociągów. Z informacji posiadanych przez zarząd spółki żaden z tych pracowników po powrocie do Polski nie miał bezpośredniego kontaktu z przedsiębiorstwem.

Zgodnie z procedurami sanitarnymi jeszcze podczas pobytu za granicą otrzymali od kierownika Działu Pracowniczo-Administracyjnego polecenie, by po powrocie z zagranicy nie przychodzili do pracy. Jedna z tych osób wykorzystała zaległy urlop, który trwał do 18 marca, a po jego zakończeniu została skierowana do telepracy. Druga osoba od razu została skierowana na kwarantannę. Dzisiaj tj. 26 marca jeden z tych pracowników przekazał informację przełożonym o tym, że jest zarażony koronawirusem i przebywa w swoim domu.

Op. Rafał Kmak
fot. archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź