miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Prezydent Ludomir Handzel zaprzysiężony! Radni złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA]

0 2 747

W czwartek (22 listopada) w sali im. Stanisława Małachowskiego w sądeckim ratuszu miało miejsce uroczyste ślubowanie nowego prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla oraz radnych miejskich. Odbyło się to podczas I Sesji Rady Miasta Nowego Sącza.

 

Czytaj również: Ludomir Handzel: „Będę łączył, a nie dzielił! Jestem osobą otwartą i tolerancyjną”

 

I Sesja Rady Miasta Nowego Sącza była wspaniałą okazją do złożenia ślubowania zarówno przez radnych, jak i przez prezydenta Miasta Nowego Sącza, którym został Handzel.

– Jestem wzruszony. Jeszcze raz dziękuję za ostatnie miesiące, ale także i ostatnie lata wspólnej pracy. Proszę o to, aby kolejne pięć lat było pasmem sukcesów, żeby to była ciągła współpraca wszystkich środowisk. Jestem otwarty na każde środowisko, będę prowadził dialog. W każdym środowisku na pewno są osoby, które będą chciały współpracować ze mną. Nowy Sącz to jest nasz dom, tu jest miejsce dla wszystkich nowosądeczan. Musimy się podzielić tym domem – powiedział Ludomir Handzel, nowy prezydent Miasta Nowego Sącza.

 

 

Mieszkańcy Nowego Sącza wybrali radnych miejskich w wyborach samorządowych, które zostały przeprowadzone w dniu 21 października, natomiast prezydent Ludomir Handzel (KN) wygrał starcie z Iwoną Mularczyk (PiS) w drugiej turze – 4 listopada 2018 roku.

– Bastiony mają to do siebie, że zwykle padają. Jestem przekonany, że to, co przed nami będzie dla nowosądeczan, dla miasta niezwykle ważne. Proszę liczyć na wsparcie ludzi, którzy przez tyle lat pracowali dla miasta i Sądeczan. Przed panem, trudne zadanie, panie prezydencie. Wierzę, ufam i zrobię wszystko, by to, co zostało powiedziane zarówno przez pana, przez innych, którzy uczestniczyli w tych zawodach zostało spełnione. Ja w dobrych zawodach uczestniczyłem, bieg ukończyłem i życzę tego wam wszystkim i nam wszystkim. Nie ma we mnie ani odrobiny zawiści, złości, jest tylko cel. Przecież w tym mieście żyjemy, po tych ulicach będziemy dalej chodzić i życzę, byśmy chodzili wszyscy z podniesionym czołem. Każdy z nas chce, żeby w tym mieście żyło nam się dobrze, jeszcze lepiej. Panie prezydencie, nie ukrywam, że znamy się od wielu lat i mam dobre wspomnienia, pomijając może hazard i coś tam jeszcze… Dziękuję i życzę z całego serca dobrych decyzji oraz samych sukcesów – powiedział Ryszard Nowak, były prezydent Miasta Nowego Sącza.

Podczas uroczystości miały miejsce liczne podziękowania oraz życzenia zarówno dla odchodzącego prezydenta, jak i nowo zaprzysiężonego. Ponadto Ryszard Nowak przekazał Ludomirowi Handzlowi symboliczny klucz do bram miasta. Zbigniew Konieczek, prezes Newagu ofiarował nowemu prezydentowi obraz przedstawiający postać człowieka wyłaniającego się z jakiejś rzeczywistości. Przedstawia ona to, że wszystko może się zdarzyć.

 

 

Agnieszka Michalik
Fot.: Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź