miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Przy ul. Szwedzkiej uruchomiono multimedialny telebim! [ZDJĘCIA]

1 1 424

Pierwsze uruchomienie interaktywnego totemu (monitora dotykowego) przymocowanego do witryny Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Szwedzkiej w Nowym Sączu odbyło się 3 lipca. Ekran wyświetla mapę miasta z ważnymi lokalizacjami 24 godziny na dobę.

 

Czytaj również: Grupa „My Kochamy Nowy Sącz” zmienia nazwę i podejmuje całkiem nowe inicjatywy

 

– Od wielu lat jest coraz mniej ludzi w centrum i dlatego mam nadzieję, że uruchomienie interaktywnego ekranu pozwoli na ożywienie „starówki”. Chcemy, aby turyści chętniej odwiedzali Nowy Sącz i mieli udostępniane więcej informacji. Specjalna interaktywna szyba 24 godziny na dobę będzie powiadamiała o przeróżnych atrakcjach na terenie naszego miasta – podkreślił Ludomir Handzel, prezydent Miasta Nowego Sącza.

NewsMap Sp. z o.o. wspólnie z Centrum Informacji Turystycznej postanowiła stworzyć interaktywną witrynę przy ul. Szwedzkiej 2 w Nowym Sączu. Na mapie wyświetlane będą atrakcje turystyczne oraz walory miasta, na bieżąco pojawiać się będą również wydarzenia.

– Informacje będą wyświetlane w postaci znaczników oraz plakatów i spotów promocyjnych. Na mapie interaktywnej lokalni przedsiębiorcy z Nowego Sącza oraz okolic będą mieli okazję zaprezentować swoje propozycje dla turystów i mieszkańców. Przygotowaliśmy banery, na których reklamodawcy będą mogli ogłaszać swoją ofertę. Zapraszamy przedsiębiorców do współpracy – powiedział Artur Rosiński, prezes zarządu NewsMap Sp. z o.o.

Wkrótce przygotowana zostanie również wersja angielskojęzyczna, aby zagraniczni turyści mogli swobodnie korzystać z dotykowej, interaktywnej mapy Nowego Sącza. Ponadto, jeżeli zainteresowanie urządzeniem będzie duże, to być może pojawi się ono w innych miejscach.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. miastons pisze

    daje mu tydzień i bedzie rozbity a na ekranie lada dzien pojawią sie wlepki kakaesów.. szkoda kasy

Zostaw odpowiedź