miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Remont ul. Długosza na finiszu! Skrzyżowanie ul. Długosza i Mickiewicza zostanie zamknięte [ZDJĘCIA]

0 897

Obecnie realizowany jest już ostatni etap przebudowy ul. Długosza w Nowym Sączu. Prace na odcinku od Dworca MDA do ul. Mickiewicza zbliżają się ku końcowi. Ostatnia warstwa nawierzchni już za niedługo zostanie ułożona. Remont rozpoczął się oficjalnie 31 lipca.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Realizowany jest już ostatni etap przebudowy ul. Długosza! [ZDJĘCIA]

 

– W środę (24 października) układamy ostatnią warstwę nawierzchni, warstwę ścieralną. Miejmy nadzieję, że pogoda nam pozwoli i uda nam się zakończyć układanie warstw bitumicznych na ul. Długosza. Trwają przygotowania. Udało nam się do tej pory położyć już dwie warstwy (podbudowy bitumicznej i wiążącą). Od godz. 20-tej będziemy wyłączać z ruchu skrzyżowanie ul. Długosza i ul. Mickiewicza. W związku z tym konieczne będą objazdy. Na czas wyłączenia skrzyżowania zostanie zamknięty przejazd z ul. Jagiellońskiej w stronę ul. Mickiewicza i aby dostać się na Al. Wolności trzeba będzie przejechać na wprost. Będziemy wyłączać część ul. Mickiewicza od ul. Matejki do ul. Długosza. Na ul. Matejki na czas trwania robót czyli ok. 4-5 godzin będziemy zmieniać kierunek ruchu. Jadąc ul. Matejki w kierunku ul. Młyńskiej, będzie można skręcić w lewo, w stronę szpitala. Al. Wolności będą otwarte do ul. Mickiewicza, tam trzeba będzie zawrócić i pojechać w kierunku Al. Wolności, ponieważ to skrzyżowanie musi być wyłączone z ruchu. Chcemy wykonać te prace w godzinach nocnych, aby były jak najmniejsze utrudnienia – powiedział Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Od czwartku (25 października) lub od piątku (26 października) będzie można już przejechać całą ul. Długosza, wówczas będą na niej jeszcze trwały drobne roboty związane z wykończeniem chodników oraz z przyłączami wody. Potrwają one jednak tylko kilka dni.

Na stronie internetowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu zamieszczony został stosowny komunikat, w związku z zamknięciem skrzyżowania ul. Mickiewicza i ul. Długosza: http://www.mpk.nowysacz.pl/komunikat-ogolny/zamkniecie-skrzyzowania-mickiewicza-dlugosza/.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź