miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Rondo pod ruinami zamku już prawie gotowe! Sprawdź, kiedy zostanie otwarte [ZDJĘCIA, WIDEO]

0 2 639

Budowa nowego ronda pod ruinami zamku w Nowym Sączu rozpoczęła się w lipcu, a w chwili obecnej większość prac została zrealizowana. Najprawdopodobniej już 3 września zostanie ono otwarte. Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg podkreśla, że po pomalowaniu pasów dla pieszych oraz uporządkowaniu jezdni będzie można się nim poruszać.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Rondo pod ruinami zamku nabiera kształtów! Prace postępują [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

– Praktycznie wszystkie warstwy na skrzyżowaniu ul. Legionów i Bulwar Narwiku zostały wykonane. Prawdopodobnie od poniedziałku będzie można poruszać się już nowym rondem. Pierścień jest już gotowy, a za niedługo powstaną nowe chodniki obok bajpasów. Wzdłuż chodników będzie ścieżka rowerowa. Za trzy, cztery tygodnie zostaną wykonane pozostałe elementy ronda i wówczas będzie można już swobodnie jeździć, bez żadnych ograniczeń – powiedział Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

 

 

Nowe rondo pod ruinami zamku zostało wybudowane w celu usprawnienia płynności ruchu drogowego oraz zwiększenia bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Bulwar Narwiku – Tarnowskiej – Piotra Skargi – Legionów w Nowym Sączu.

 

 

Agnieszka Michalik
Fot. i wideo: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź