miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Schronisko dla bezdomnych zwierząt niebawem zostanie oddane do użytku! [ZDJĘCIA]

0 844

Schronisko dla bezdomnych psów i kotów przy ul. Tłoki w Nowym Sączu jest już prawie gotowe. Wykonawca zapewnia, że trwają ostatnie prace wykończeniowe.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Ścieżka turystyczna nad Kamienicą za niedługo będzie gotowa! [ZDJĘCIA]

 

Schronisko będzie przyjmować oraz zabezpieczać i przygotowywać do adopcji bezpańskie zwierzęta z terenu Miasta Nowego Sącza. Schronienie oraz specjalistyczną opiekę weterynaryjną znajdzie tam 70 psów i 15 kotów. Dla nich przygotowano m.in. zadaszone pomieszczenia, boksy z możliwością wyjścia na zewnątrz na kilkunastu metrowy wybieg. Dodatkowo zaprojektowano także wydzielone boksy dla izolacji psów agresywnych.

W nocy z 14 na 15 maja na terenie powstającego schroniska dla bezdomnych zwierząt doszło do aktu wandalizmu i kradzieży. Została zniszczona instalacja elektryczna oraz dokonano kradzieży przewodów elektrycznych, zamontowanych w ścianach. Uszkodzono pokrycie ścian działowych oraz konstrukcję nośną sufitu podwieszanego. Dokonano również kradzieży na szkodę wykonawcy. Zniknęły m.in. znajdujące się na budowie narzędzia.

Wykonawca schroniska musiał zdemontować część poszycia ścian i sufitów oraz wykonać jeszcze raz instalację elektryczną, jednak jak zapewnia, teraz prace idą zgodnie z planem.

Według założeń w schronisku będzie pracować od pięciu do sześciu osób, wspomaganych przez wolontariuszy. Całkowity koszt inwestycji to ponad 1 milion 400 tysięcy złotych.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź