miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Schronisko dla bezdomnych zwierząt powstanie do końca grudnia! [WIZUALIZACJE]

0 788

W tym roku zostanie wybudowane schronisko dla bezdomnych psów i kotów, zlokalizowane przy wale przeciwpowodziowym Dunajca, w dzielnicy Tłoki w Nowym Sączu. Przetarg został rozstrzygnięty, a na realizację inwestycji przeznaczono 1.400,000 złotych.

 

Czytaj również: Tak będzie wyglądało schronisko dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu [WIZUALIZACJA]

 

– Ponad rok temu prezydent Nowak złożył obietnicę budowy schroniska. Jest już wszystko przygotowane do tego, żeby rozpocząć proces realizacyjny i skończyć go najpóźniej na 20 grudnia tego roku, aby od 1 stycznia można było przyjmować już zwierzęta. Koszty w tym roku są wyższe niż w poprzednich latach, ponieważ dochodzą jeszcze psy z ul. Zamenhofa, zamykają się one w granicach 300 tysięcy złotych. Mam nadzieję, że w nowym schronisku dla zwierząt będą o wiele niższe koszty od tego, co w tej chwili płacimy na zewnątrz i taka jest przyjęta idea, aby było ono ekonomiczne. Chcielibyśmy, aby było to schronisko z prawdziwego zdarzenia, a nie tylko przytulisko na sekundę. Dołożymy starań, aby zostało ono wykonane solidnie – podkreślił Jerzy Gwiżdż, zastępca prezydenta Miasta Nowego Sącza.

W nowym schronisku dla bezdomnych psów i kotów znajdą się zadaszone pomieszczenia czyli boksy z możliwością swobodnego wyjścia na zewnątrz na kilkunastometrowy wybieg. Budynek zostanie zabezpieczony przed ucieczką zwierząt. Ponadto zaprojektowano dwa wydzielone boksy dla izolacji psów agresywnych. Zapewniona będzie również opieka weterynaryjna oraz przeprowadzane będą zajęcia edukacyjne (nauka odpowiedzialności).

Obecnie cały czas bezdomne stworzenia trafiają do Nowego Targu, a od niedawna także do schroniska w Krynicy-Zdroju. Nowe miejsce dla psów i kotów będzie kosztowało w sumie 1.400,000 złotych, a pomieści się w nim planowo prawie sto bezpańskich zwierząt.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik, nowysacz.pl (wizualizacje)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź