miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: „Sklep z Policją” za niedługo zostanie otwarty w samym centrum miasta! [ZDJĘCIA]

0 1 696

Jeszcze w lipcu przy ul. Rynek 21 w Nowym Sączu zostanie otwarty tzw. „sklep z Policją”. Szyld został już zamontowany. Dyżurować tam będą głównie dzielnicowi.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Przy ul. Rynek 21 będą dyżurować policjanci! [WIZUALIZACJA]

 

– „Sklep z Policją” właściwie jest już prawie gotowy. Trwają jeszcze prace odbiorowe i wykończeniowe. Musimy oczywiście ubezpieczyć lokal, uzbroić w internet oraz telefon. Uwzględniamy już tylko termin otwarcia, ale będzie to na pewno w lipcu – powiedział Ludomir Handzel, prezydent Miasta Nowego Sącza.

Pomieszczenie przy ul. Rynek 21 w Nowym Sączu zostanie użyczone na rzecz Policji przez Urząd Miasta Nowego Sącza. W punkcie przyjęć interesantów dyżurować będą dzielnicowi. Będą tam załatwiane sprawy, które nie wymagają obecności petentów w Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Grottgera. Lokal ma powierzchnię 30 m2.

– W planach jest także budowa komisariatu. 120 funkcjonariuszy i 30 wozów policyjnych odciąży m.in. ul. Grottgera, Stare Miasto oraz Osiedle Helena. Policja musi być bliżej mieszkańców. Działkę już zaproponowaliśmy i jest wstępna zgoda, jest to blisko centrum – dodał prezydent Miasta Nowego Sącza.

Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu ponosić będzie koszty z tytułu opłat za media i świadczenia komunalne, utrzymanie lokalu oraz opłacać będzie podatek od nieruchomości. Pomieszczenie zostanie użyczone na czas nieoznaczony. Policjanci będą dyżurować od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do 20:00. Wartość inwestycji to 83684, 97 zł brutto. W lokalu znajduje się: pomieszczenie biurowe z aneksem socjalnym, wc oraz poczekalnia.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik, UM NS (wewnątrz)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź