miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Skrzyżowanie od strony Osiedla Helena zamkną pod koniec sierpnia!

0 1 138

Znamy już datę wyłączenia z ruchu drogowego skrzyżowania ul. Bulwar Narwiku – Tarnowskiej – Piotra Skargi – Legionów w Nowym Sączu. Nastąpi to 16 lipca. Kiedy zostanie zamknięte skrzyżowanie ul. Dunajcowej – Legionów – Krakowskiej?

 

Czytaj również: Nowy Sącz: 16 lipca zamkną skrzyżowanie pod zamkiem!

 

Do końca sierpnia potrwają prace związane z przebudową skrzyżowania pod ruinami zamku w Nowym Sączu. Równocześnie cały czas będą prowadzone roboty na skrzyżowaniu ul. Dunajcowej – Legionów – Krakowskiej, a zostanie ono wyłączone z ruchu w drugiej połowie sierpnia. Wówczas będą tam wykonywane prace nawierzchniowe oraz brukarskie.

– Podczas zamknięcia skrzyżowania ul. Starowiejskiej – Krakowskiej – Dunajcowej – Legionów nie będzie innej możliwości kursowania autobusów MPK jak tylko przez dojazd do stacji kolejowej poprzez ul. Marcinowicką i Papieską. W trakcie przebudowy jak najdłużej autobusy (nr 33 i 34) będą poruszały się ul. Starowiejską, ale to jest uwarunkowane od możliwości przy budowie ronda. Powstanie ono w miejscu wyburzonej kamienicy przy ul. Krakowskiej. Inwestor zapewnia, że będzie starał się zminimalizować utrudnienia. Linie jadące od centrum (nr 42) będą skrócone do ul. Dunajcowej i będą wracały ul. Jagodową, Marcinowicką i Obwodnicą Północną – powiedział Artur Maciuszek, kierownik Wydziału Eksploatacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu w rozmowie dla portalu informacyjnego miastoNS.pl.

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że w czasie zamknięcia skrzyżowana ul. Dunajcowej – Legionów – Krakowskiej dla kierowców zostaną wytyczone objazdy.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź