miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Szynobus będzie bezpłatny! 30 kursów dziennie

3 2 283

W trakcie budowy nowego Mostu Heleńskiego uruchomiony zostanie szynobus między stacjami Nowy Sącz ul. Krakowska – Nowy Sącz Centrum. Jak poinformował dzisiaj Wojciech Piech, wiceprezydent Nowego Sącza, nowy środek transportu będzie bezpłatny!

 

Czytaj również: Most Heleński zamkną prawdopodobnie na przełomie kwietnia i maja

 

– Oddajemy do dyspozycji wszystkich zainteresowanych przemieszczaniem się na tym kierunku szynobus bezpłatnie. Pasażerowie linii np. 33 i 34 autobusów MPK w oparciu o ten sam bilet będą mogli się przemieszczać nimi, a później bezpłatnie szynobusem, a następnie w oparciu o ten sam bilet w którąkolwiek z wybranych linii po drugiej stronie rzeki Dunajec. Autobus relacji nr 41 będzie się poruszał Obwodnicą Północną, a zatem będzie utykał w korkach. Życie i roztropność kierowców pokaże, że być może te korki nie będą aż tak duże jak byśmy się mogli obawiać. Ludzie na pewno znajdą różnego rodzaju alternatywy poruszania się – powiedział Wojciech Piech, wiceprezydent miasta Nowego Sącza.

Prezydent Ryszard Nowak zapowiedział, że nie będzie ustawał w staraniach, by przekonać wójta Gminy Chełmiec do tego, żeby pomimo wątpliwości dołączył do projektu i wyraził zainteresowanie rozszerzeniem połączenia aż do Marcinkowic.

– Zobaczymy z jaką odpowiedzią ta propozycja prezydenta się spotka. W najbliższych dniach zostanie ponowiona prośba do wójta Stawiarskiego o to, żeby zechciał dołączyć do tego projektu oraz zechciał stworzyć właściwe warunki do przemieszczania się mieszkańcom gminy Chełmiec. My ze swojej strony w granicach Nowego Sącza oddajemy do dyspozycji połączenie szynobusowe gratis – dodał zastępca prezydenta Wojciech Piech.

Szynobus będzie kursował od godz. 6:00 do 18:00. Ostatni kurs ze zjazdem na Dworzec Główny Nowy Sącz będzie po godz. 18-tej. W sumie kursów będzie trzydzieści czyli piętnaście par tam i z powrotem. Pierwszy z Dworca Głównego, ostatni na Dworzec Główny. Pojemność składu to ok. 200 miejsc, a czas przejazdu to ok. 5 do 7 minut łącznie. Zostanie on uruchomiony z chwilą zamknięcia starego Mostu Heleńskiego (prawdopodobnie w maju).

Połączenie szynobusowe będzie całkowicie darmowe i ktokolwiek będzie chciał z niego korzystać, będzie mógł to robić w nieograniczony sposób. Łączny koszt inwestycji to ok. 450 tysięcy złotych, a swój udział w projekcie zadeklarował również Urząd Marszałkowski (ok. 150 tysięcy złotych) oraz Powiat Nowosądecki (ok. 60 tysięcy złotych). Jest to projekt trójstronny, za którego realizację będą odpowiadać trzy jednostki samorządu terytorialnego.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik, Marek Jaśkiewicz (archiwum)

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
 1. Tadek Trzetrzewina pisze

  Benek musi być konsekwentny i na pewno nie ulegnie presji społecznej zwiazanej z porozumieniem z Nowakiem. MPK nigdy z nim się nie dogada. Niestety…

 2. ryba pisze

  kurde skorzystaja oczywiscie najbiedniejsi czyli np lekarze którzy maja dobre pensje i odrazu zbiednieli przeprowadzajac sie na wioske i żyjąc poniżej kosztów ,bydło bydło i jeszcze raz bydło

  1. AAA pisze

   Hahahaha, no Już widzę, jak ci lekarze będą jeździć do pracy szynobusem, a swoje wypaśne fury zostawią w garażach. 😀

Zostaw odpowiedź