miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Szynobus już kursuje! [ZDJĘCIA, WIDEO]

4 3 013

Dzisiaj (2 maja), dokładnie o godz. 5:50 z Dworca Głównego w Nowym Sączu w stronę Chełmca odjechał pierwszy szynobus, który ma być alternatywną formą transportu dla mieszkańców podczas budowy nowego Mostu Heleńskiego.

 

Czytaj również: Znamy datę zamknięcia Mostu Heleńskiego!

 

Jak dla mnie super. Mieszkam blisko stacji na Helenie, pracuję stosunkowo blisko stacji „Miasto”. Droga szynobusem zajęła mi dokładnie 5 minut, więc jeśli o mnie chodzi, to szynobus może zostać na stałe – mówi Pan Maciej. Alternatywna forma transportu przypadła do gustu również Pani Celinie. – Bardzo przyjemnie i szybko. Jedyne, do czego mogę się przyczepić to rozkład jazdy. Gdyby udało się zrobić tak, by w godzinach porannych szynobus kursował częściej, byłoby o wiele lepiej.

 

Pani Agnieszka, która szynobusem ma zamiar podróżować aż do momentu oddania do użytku nowego Mostu Heleńskiego cieszy się, że będzie w stanie dotrzeć do centrum w zaledwie kilka minut, ale i wskazuje na pewne niedogodności. – Jadąc wózkiem z dzieckiem, jest problem. Na Helenie musiałem prosić o pomoc innych pasażerów, by pomogli mi wnieść wózek. Podobnie na stacji końcowej. Jeszcze większe problemy będą mieć zapewne osoby niepełnosprawne, więc warto byłoby jeszcze na ten aspekt zwrócić uwagę – dodaje nasza rozmówczyni.

Szynobus rozpocznie regularne kursy od 7 maja. Każdego dnia od poniedziałku do piątku będzie przewoził pasażerów, kursując dokładnie 30 razy w godzinach 5:50 – 18:55. Większość kursów jest skoordynowana z autobusami linii MPK nr 33 i 34. Przejazd szynobusem jest bezpłatny!

 

Marek Jaśkiewicz
fot. Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również
4 Komentarze
 1. krzysztof pisze

  A co z mieszkańcami Małej Wsi . Miasto puszcza 33,34 Starowiejską ale nie może suię zatrzymywać bo SZERYF Z CHEŁMCA się nie zgodził. I będzie ciemnotę wciskał że to dla dobra dla budżetu gminy ,tylko że gmina to ludzie a nie kasa . Ludzie nie głosujcie więcej na niego bo niedługo zamknie nas jak w gettcie!!!!!!!!!!!!!!!

 2. keisyr pisze

  miastoNS nie opublikowało mojego ostatniego wpisu. Ukrywając prawdę szkodzicie Nowemu Saczowi !!!

 3. krzysztof pisze

  Panie Kmak
  Zapewniał Pan że, 33,34 będzie zatrzymywać się w Małej Wsi .To odpowiedż z MPK ,,
  W odpowiedzi na pani/pana wiadomość informuję, że na ul. Starowiejskiej jest zaplanowane usytuowanie przystanku autobusowego. Obecnie czekamy na decyzję MZD w Nowym Sączu odnośnie lokalizacji przedmiotowego przystanku. Autobusy będą wjeżdżać na ul. Starowiejską w Małej Wsi. Autobusy nie będą się zatrzymywać na przystanku w Małej Wsi.

  Z poważaniem
  Artur Maciuszek

 4. Józef Biczyce Górne pisze

  Pan Kmak jest tylko radnym – inicjatywa powinna być po stronie gospodarza – Wójta. On (Wójt) ma w wielkim poważaniu wszystkich mieszkańców. Sam mieszkam w Biczycach – problem będzie na pewno nie tylko dla Małej Wsi czy Świniarska. Problem będzie również dla Marcinkowic, Klęczan, Trzetrzewiny… Rozmawiałem ostatnio z Kmakiem – twierdził, że zrobi wszystko – trzymam go za słowo, ale kłody rzucają mu wszyscy pracownicy UG w Chełmcu… Całe szczęście to nie pracownicy UG decydują kto siedzi na stanowisku Wójta… 🙂

Zostaw odpowiedź