miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Tymczasowe przejście na ul. Nawojowskiej będzie bezpieczne? [ZDJĘCIA]

0 932

W związku z remontem kładki nad ul. Nawojowską w Nowym Sączu zostało wyznaczone tymczasowe przejście dla pieszych. Okazało się ono jednak niebezpieczne dla uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 7. Od przyszłego tygodnia zatrudniona zostanie osoba, która będzie przeprowadzała dzieci przez pasy na drugą stronę jezdni.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Kładka nad ul. Nawojowską będzie gotowa w połowie czerwca! [ZDJĘCIA]

 

– Na ul. Nawojowskiej mamy, co prawda tymczasowe przejście dla pieszych, jest ono jednak usytuowane w tak niefortunnym miejscu, że nie ma możliwości ustawienia tam tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Przejście znajduje się bowiem w niedalekiej odległości od stałego skrzyżowania – powiedziała Małgorzata Belska, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Zatrudniona zostanie kobieta, która od przyszłego tygodnia będzie bezpiecznie przeprowadzała najmłodszych przez tymczasowe przejście dla pieszych pod kładką na ul. Nawojowskiej. Osoba ta zostanie odpowiednio przeszkolona oraz wyposażona w znaki ostrzegawcze. Będzie ona zbierała grupę uczniów spod Szkoły Podstawowej nr 7, a następnie pomoże im przejść na drugą stronę jezdni (będzie się to odbywało zgodnie z harmonogramem pracy szkoły).

Dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta Nowego Sącza podkreśla, że z pomocy będą mogli korzystać nie tylko uczniowie z Osiedla Millenium, ale również osoby starsze. Przypominamy, że renowacja schodów kładki nad ul. Nawojowską potrwa do 15 czerwca 2019 roku, a całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia to 497 tysięcy złotych.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź