miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: WOŚP zagra dla małych dzieci! W zeszłym roku zebrano prawie 107 tys. zł [WIDEO, ZDJĘCIA]

0 484

W najbliższą niedzielę (13 stycznia) w Nowym Sączu już po raz 27. zagra największa orkiestra świata – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Datki zebrane podczas Finału WOŚP zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Już po raz trzeci lokalny sztab WOŚP założyła nieformalna grupa społeczników z Nowego Sącza, która z roku na rok powiększa swe grono. W tym roku na ulice miasta wyjdzie z identyfikatorami i skarbonkami stu wolontariuszy WOŚP. Patronat honorowy nad miejskim Finałem objął prezydent Ludomir Handzel, a prace organizacyjne nowosądeckiego sztabu wspierane są przez Urząd Miasta.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Zebrano ok. 8 tysięcy złotych dla Krzysztofa Chebdy w Galerii Trzy Korony! [ZDJĘCIA]

 

27. Finał WOŚP w Nowym Sączu ruszy pełną parą już o godz. 10:30 pod pomnikiem Mickiewicza na Plantach, skąd w kierunku Rynku nastąpi wymarsz Kolorowego Korowodu Sądeckich Przebierańców. Do wzięcia udziału w Korowodzie, podobnie jak w zeszłym roku, zaproszeni są wszyscy mieszkańcy, niezależnie od wieku. Za najbarwniejsze i najciekawsze przebrania przewidziano nagrody rzeczowe.

 

Prezydent Miasta Nowego Sącza Pan Ludomir Handzel obją swoim patronatem 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Prezydent Miasta Nowego Sącza Pan Ludomir Handzel objął swoim patronatem 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Opublikowany przez wospnowysacz Wtorek, 8 stycznia 2019

 

Finał WOŚP będzie grał od godz. 11:00 do godz. 21:00 na płycie Rynku. W czasie Finału przewidziano sporo atrakcji dla dorosłych i dla dzieci: koncerty, pokazy, animacje, w tym militarne m.in. pokazy umiejętności psów ratowniczych OSP GRS Nowy Sącz, strzelnica ASG z Sądeckim Airsoftem czy aktywności z Z.S. Strzelec O.S.W. Nowy Sącz, przejażdżki terenówkami z KRT 4×4, możliwość nabycia fantów w zamian za zasilenie skarbonek WOŚP oraz wiele innych niespodzianek. Do zdobycia za „wrzutę do skarbonek WOŚP” będzie można m.in. nabyć kolację w towarzystwie prezydenta Nowego Sącza, obrazy, rękodzieła, biżuterię, zaproszenia na imprezy kulturalne i oczywiście gadżety WOŚP. W samym Ratuszu zainstalowany zostanie przez Hobbity.pl Games Room, a dzieci będą mogły pobawić się z animatorami lub spróbować swoich sił w programowaniu robotów.

Podczas Finału z mieszkańcami Nowego Sącza zagrają: Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, Justyna Zawiślan i Jonatan, Krzysztof Bajerski Weddingbar, Krav Maga Poland – Fight Team Nowy Sącz, Maniek i Bartez, Straż Pożarna Nowy Sącz, Ania Szlagowska, Wiolka Marcinkiewicz & South Breakers, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Viva Salsa Nowy Sącz, Strongman Tomasz Kowal, Pozytywka, Kruca Banda, TFB, 4 Szmery oraz Arkadio.

Nie zabraknie także „światełka do nieba” tym razem puszczanego przez mieszkańców latarkami wszelkiego kalibru. W tym dniu mieszkańcy Nowego Sącza będą mogli powalczyć także o sprzęt medyczny o wartości 50 tys. zł dla miejscowej placówki medycznej realizując konkurs „Ściskawa”, w którym chodzi o to, by na określonej powierzchni zmieściło się w określonym czasie jak najwięcej ludzi. Nowosądecka „Ściskawa” rozpocznie się o godz. 18:00. Szczegóły Finałowego programu dostępne są w Internecie na profilach Facebook i Instagram: wospnowysacz oraz na stronie: wospnowysacz.pl.

Należy zaznaczyć, że nowosądecki Finał WOŚP dla mieszkańców Nowego Sącza nie odbyłby się bez wielu partnerów wydarzenia. Ogromne podziękowania organizatorzy kierują do następujących podmiotów: Urząd Miasta Nowego Sącza, MPK Sp. z o.o. w Nowym Sączu, Way2Go, Newag S.A., Youngtimer Nowy Sącz, Trojan Sport, Galeria Trzy Korony, Galeria Sandecja, Centrum Handlowe Gołąbkowice, Auchan Nowy Sącz, STS-COM Drukarnia Wielkoformatowa, Steel Roses Poland, MotoSacz.pl, DE2, Restauracja Bohema, Pizzeria Maximus, Teatr Nowy w Nowym Sączu, InfoPlay, VIP Security System Sp. z o.o., Sklep Jubilerski Sezam, American Burger Point, Coctail Bar Wałowa, Stary Coctail Bar, Huzar, Ford Wikar, Centrum Edukacji Międzykulturowej w Nowym Sączu, Create and Hand Made by Kinia Kącka, Boulder Zone, DJ Matt, DJ Misiek, Starsky Live Show, DronaVista.pl. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwać będą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz Straż Miejska.

Informujemy również, że w niektórych punktach Nowego Sącza zostały umieszczone skarbonki stacjonarne, do których już można wrzucać datki: Sklep Nowa Zielarnia, Kawiarnia Prowincjonalna, TEB Edukacja, Fight House, Przychodnia „Słyszę”, I LO, II LO, ZSAkademickich, SP nr 9, SP nr 11, Przedszkole „Jaś i Małgosia”, Przedszkole nr 4, Przedszkole nr 14.

Dotychczas sprzęt specjalistyczny zakupiony i przekazany przez Fundację WOŚP dla nowosądeckich placówek, z którego korzystamy w potrzebie, kosztował 2 015 533,00 złotych. Podczas zeszłorocznego Finału WOŚP mieszkańcy Nowego Sącza byli niezmiernie hojni i sztab zebrał rekordową dotąd sumę: 106 802,23 złotych.

Czy uda się w tym roku mieszkańcom naszego miasta pobić kolejny rekord? Dowiemy się tego już w poniedziałek, tj.14 stycznia 2019 roku, po 27. Finale WOŚP w Nowym Sączu.

„Nowosądeczanie – zagrajmy razem! Bo granie w pomaganie jest dziecinnie proste!” – zachęcają organizatorzy przedsięwzięcia.

Kontakt – Sztab WOŚP nr 4666 Nowy Sącz
nr tel.: 604 621 222
e-mail: wospnowysacz@gmail.com

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło, wideo i fot.: WOŚP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź