miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: XI Dzień Kultury Języka, czyli dobra kuchnia i przystępna wiedza! [ZDJĘCIA]

0 1 425

W Instytucie Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbył się XI Dzień Kultury Języka. Oprócz różnego rodzaju warsztatów i konkursów, można było spróbować potraw narodowych. Uczestnicy byli z tego powodu bardzo zadowoleni.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Jarmark Kongregacji Kupieckiej, czyli dla każdego coś dobrego! [ZDJĘCIA]

 

– Promujemy kultury różnych języków, ale przede wszystkim tych, które uczymy: niemiecki, rosyjski, angielski od 2008 roku. W tym roku postanowiliśmy połączyć siły z Zespołem Szkół Ekonomicznych. Już drugi rok w Instytucie Języków Obcych mamy kierunek Lingwistyka dla Biznesu, ten kierunek mają tylko cztery uczelnie w Polsce, a od nowego roku akademickiego wprowadzamy trzy ścieżki językowe: język angielski z chińskim, rosyjski z chińskim oraz niemiecki ze szwedzkim – powiedziała Monika Madej-Cetnarowska, dyrektor Instytutu Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

W trakcie XI Dnia Kultury Języka odbyły się konwersacje, wykłady, występy artystyczne, można było także skosztować kuchni m.in.: brytyjskiej, rosyjskiej, niemieckiej, tureckiej.

– Młodzieży jest bardzo dużo, licznie przybyli, a więc są oni zaciekawieni. Szczególnie promujemy kierunek z językiem chińskim, gdyż on cieszy się ogromnym zainteresowaniem – wyartykułowała Dominika Mokrzycka, nauczyciel języka francuskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu.

Dzień Kultury Języka w Instytucie Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Kochanowskiego 44 w Nowym Sączu trwał do godz. 13:00.

– Co roku przed wakacjami nasza uczelnia organizuje Dzień Kultury Języka i zaprasza wówczas wszystkie szkoły ponadgimnazjalne, podstawowe i przedszkola. Jest dużo różnych gier oraz zabaw. Dania przygotowaliśmy wspólnie z wykładowcami – podkreśliły Zuzanna Lenartowicz i Monika Jasińska, studentki drugiego roku Filologii Rosyjskiej w rozmowie z miastoNS.pl.

Szczegóły rekrutacji dostępne są na stronie internetowej: http://www.pwsz-ns.edu.pl/ijo.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź