miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Zebrano ok. 8 tysięcy złotych dla Krzysztofa Chebdy w Galerii Trzy Korony! [ZDJĘCIA]

0 579

W trakcie akcji pn. „Gramy dla Krzyśka!”, która została zorganizowana w Galerii Trzy Korony przy ul. Lwowskiej w Nowym Sączu odbywały się licytacje oraz prowadzona była zbiórka pieniędzy do puszek przez wolontariuszy. Udało się zebrać ok. 8 tysięcy złotych.

 

Czytaj również: Krzysztof Chebda z Nowego Sącza uległ wypadkowi na motocyklu! Teraz potrzebuje Waszej pomocy [UDOSTĘPNIJ]

 

27-letni Krzysztof Chebda ostatnie trzy lata spędził w Szczecinie, gdzie pracował jako maszynista, a zarobione pieniądze odkładał na podróże motocyklowe po świecie. Nowosądeczanin powrócił do rodzinnego miasta, ponieważ w dniu 13 sierpnia uległ wypadkowi na motocyklu i ma uszkodzony rdzeń kręgowy. Obecnie porusza się na wózku inwalidzkim, a pieniądze zabrane podczas kampanii w Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu w całości zostaną przekazane na jego rehabilitację, która jest w tym przypadku niezbędna.

– Był piękny, słoneczny dzień, a motocykle od zawsze były moją pasją, więc wybrałem się w podróż i niestety wyjeżdżając z terenu zabudowanego straciłem panowanie nad jednośladem. Wjechałem do rowu. Odzyskałem przytomność wówczas, gdy już miałem ściągnięty kask i jakaś osoba trzymała mi głowę na ramionach i polewała kark wodą. Karetką zostałem przetransportowany do szpitala w Szczecinie i tam oczekiwałem na zabieg – wspominał tragiczne zdarzenie Krzysztof Chebda w rozmowie z portalem informacyjnym miastoNS.pl.

W trakcie kampanii zorganizowanej na rzecz niepełnosprawnego Krzysztofa Chebdy na uczestników czekały liczne atrakcje. Występy sądeckich wokalistów, koncerty oraz przeróżne pokazy umiliły czas osobom, które czynnie włączyły się w przedsięwzięcie i wsparły poszkodowanego w wypadku na motocyklu nowosądeczanina. Datki na rehabilitację zbierali do puszek wolontariusze ze Stowarzyszenia Sursum Corda.

Honorowy patronat nad akcją pełnił prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź