miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Zielona zamknięta! Rozpoczęła się przebudowa wiaduktu [ZDJĘCIA]

0 1 925

W poniedziałek (13 maja) zamknięta została ul. Zielona na odcinku od ul. Asnyka do ul. Wyspiańskiego w Nowym Sączu w zawiązku z przebudową wiaduktu kolejowego. Ulica ta będzie nieczynna do końca września, a dla kierowców wyznaczone zostały objazdy.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Oficjalne otwarcie Mostu Heleńskiego za nami! [ZDJĘCIA]

 

– W związku z przystąpieniem do robót związanych z przebudową wiaduktu kolejowego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ciągu ul. Zielonej nastąpiło zamknięcie ul. Zielonej na odcinku od ul. Asnyka do ul. Wyspiańskiego od dnia 13 maja do 30 września 2019 roku – poinformował Adam Konicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

W chwili obecnej trwa demontaż wiaduktu kolejowego nad ul. Zieloną w Nowym Sączu, czyli rozpoczął się pierwszy etap prac. Zakres robót obejmie m.in.: budowę nowych podpór i konstrukcji przęseł; przebudowę układu torów oraz zabudowę rozjazdu, który zastąpi trzy dotychczasowe; a także przebudowę innych urządzeń kolejowych, kolidujących z modernizacją wiaduktu, jak np. kabli energetycznych, teletechnicznych oraz sieci trakcyjnej.

– Pierwotnie remont zaplanowany był na maj 2018 roku. Wykonane zostaną dwa pasy ruchu o szerokości sześciu metrów, dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo kierowców i pasażerów pociągów. Renowacja obiektu ma ważne znaczenie dla ruchu kolejowego oraz drogowego. Zmiany wpłyną pozytywnie na przemieszczanie się pociągów na trasie kolejowej Tarnów – Muszyna oraz na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa zarówno w ruchu kolejowym, jak i samochodowym – wyjaśniła Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Warszawie w rozmowie dla portalu informacyjnego miastoNS.pl.

W czasie wyłączenia z ruchu ul. Zielonej w Nowym Sączu objazdy będą prowadzone ulicami:

– od strony ul. Wyspiańskiego – ul. Zieloną, ul. Piramowicza, ul. Węgierską do ul. Asnyka

– od strony ul. Zielonej – ul. Wyspiańskiego, ul. 29 Listopada, ul. Nawojowską do ul. Kolejowej

– od strony ul. Kolejowej – ul. Asnyka, ul. Węgierską, ul. Piramowicza, ul. Zieloną

– od strony ul. Jana Pawła II – ul. Wyspiańskiego, ul. 29 Listopada, ul. Nawojowska do ul. Kolejowej

– od strony ul. Asnyka – ul. Kolejową, ul. Nawojowską, ul. 29 Listopada, ul. Wyspiańskiego do ul. Zielonej

Zmianie uległy również trasy kursowania autobusów MPK, a szczegóły dostępne są na stronie internetowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. w Nowym Sączu: http://www.mpk.nowysacz.pl/news/zamkniecie-przejazdu-wiaduktem-ul-zielonej/.

Wiadukt nad ul. Zieloną w Nowym Sączu po wykonaniu renowacji będzie miał nieco ponad 4 metry wysokości i 10 metrów szerokości. Utrudnienia potrwają do końca września.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź