miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Znalazły się fundusze na plac zabaw wodnych przy basenie nad Kamienicą!

0 1 936

Środki finansowe na budowę „Interaktywnego placu zabaw wodnych”, który ma powstać przy basenie nad Kamienicą – ul. Nadbrzeżna w Nowym Sączu zostały przyznane. Prace rozpoczną się na wiosnę 2019 roku, a otrzymane dofinansowanie to 945 071,78 złotych.

 

Czytaj również: Sądeckie Wodociągi zakupią mobilne laboratorium oraz sieć urządzeń do rejestracji warunków pogodowych!

 

Miasto Nowy Sącz otrzymało dofinansowanie projektu pn. Interaktywny Plac Zabaw Wodnych w ramach Poddziałania 6.3.1. „Rozwój lokalnych zasobów subregionów” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020), a całość inwestycji wyniesie 1 715 816,60 złotych. Dofinasowanie projektu stanowi 67,5% kwoty netto co daje 945 071,78 złotych.

Nasz projekt otrzymał 71 punktów i z uwagi na to, że został bardzo wysoko oceniony otrzymał dofinansowanie – powiedział Bogusław Kmak, zastępca dyrektora MOSiR koordynator projektu.

– Tylko 5 projektów z subregionu Sądeckiego otrzymało dofinansowanie. Trzy dotacje dla prywatnych przedsiębiorców i tylko 2 dla gmin. Wśród tych dwóch znalazł się Nowy Sącz. Wnioskodawcy złożyli 88 wniosków. Te zostały podzielona na subregiony. Konkurencja była bardzo duża – ocenia Kmak.

Projekt będzie realizowany w zakresie rekreacji i aktywnego spędzania wolnego czasu, czym wpisuje się w obszar inteligentnej specjalizacji “Przemysły kreatywne i czasu wolnego”. Rekreacja i aktywność rodzinna jest tutaj głównym elementem projektu, gdyż ma on na celu zwiększenie oferty MOSiRu o nowe formy spędzania wolnego czasu, których zarówno w mieście, jak i na terenie powiatu do tej pory nie było. Planowany Plac Zabaw Wodnych będzie włączał swoich użytkowników do twórczej edukacyjnej zabawy poprzez specjalnie przygotowane urządzenia. Utworzenie interaktywnego placu zabaw wodnych będzie miało wszechstronny i pozytywny wpływ na podniesienie atrakcyjności regionu. Realizacja przedsięwzięcia wpłynie na rozszerzenie oferty Nowego Sącza poprzez udostępnienie obiektu o charakterze stricte rekreacyjnym.

Ta inwestycja wpisuje się w plan działań związanych z rozbudową infrastruktury sportowej i rekreacyjnej Nowego Sącza, którą zarządza MOSiR. Plany rozbudowy były już wcześniej, a skonkretyzowano je w projekcie, którego autorem i koordynatorem jest Bogusław Kmak.

Będzie to miejsce zabaw wodnych z tryskaczami, fontannami, armatkami wodnymi, kwiatkami nabierającymi wodę, wodnymi owadami, gejzerem ziemnym a także urządzeniem edukacyjnym. Znajdzie się tam mały basen o głębokości maksymalnie 40 centymetrów. Wszystkie atrakcje w ramach placu zabaw wodnych będą tworzyły całość z krytą pływalnią. Cały kompleks MOSiR kryta pływalnia oraz plac zabaw wodnych będzie podzielony na strefy. Wejścia z pływalni na plac będą odbywały się poprzez kurtyny wodne oraz brodziki.

– Rozpoczęcie budowy „Interaktywnego placu zabaw wodnych” planowane jest na wiosnę przyszłego roku i potrwa ok. 7-8 miesięcy. Jeżeli warunki pogodowe pozwolę a także co równie istotne uda się sprawnie i skutecznie przeprowadzić przetarg być może uda się tę inwestycje nieco skrócić – dodaje Bogusław Kmak.

To już kolejna inwestycja, której realizatorem będzie MOSiR Nowy Sącz. W planach są następne projekty i inwestycje.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: MOSiR Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź