miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

O godz. “W” zawyją syreny. Cześć i chwała bohaterom!

1 1 632

W poniedziałek, 1 sierpnia 2020 roku o godzinie 17:00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening systemu wykrywania i alarmowania. Włączenie syren w ramach treningu będzie jednocześnie upamiętnieniem 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Nadawany sygnał akustyczny potrwa minutę.

Czytaj również: Zgłosiła kradzież samochodu wartego 200 tys. złotych. Zapomniała, że wracała ze znajomym

Powstanie warszawskie uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Ze względu na jego tragiczne skutki, w szczególności olbrzymie straty ludzkie i materialne, kwestia zasadności decyzji o rozpoczęciu zrywu pozostaje nadal przedmiotem debat i gorących polemik.

Prezydent Ludomir Handzel zaprasza na obchody 78. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego
Uroczystości odbędą się w poniedziałek (1 sierpnia) o godz. 17.00 pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego przy Al. Stefana Batorego. W tym dniu również o godzinie 17.00 zostaną na terenie Miasta Nowego Sącza uruchomione syreny alarmowe. W tym celu zostanie wyemitowany sygnał akustyczny w postaci dźwięku ciągłego, trwającego jedną minutę. Równocześnie Prezydent Miasta apeluje do mieszkańców o zatrzymanie o tej godzinie ruchu kołowego i pieszego.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Dymitrij pisze

    Chałwa Ukrainie !!!!

Zostaw odpowiedź