miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Obchody 78. rocznicy zbrodni katyńskiej w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

0 659

Zbrodnia katyńska miała miejsce 78 lat temu i z tej okazji w Nowym Sączu uczczone zostały ofiary tego nieludzkiego incydentu. Pamięć o tym, co się wydarzyło jest ważna.

 

Czytaj również: 8. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem [ZDJĘCIA]

 

W kościele pw. św. Kazimierza w Nowym Sączu została odprawiona uroczysta Eucharystia w intencji ofiar poległych w Katyniu w 1940 roku. W trakcie Mszy św. została również przywołana katastrofa smoleńska, w której zginęła m.in. para prezydencka (Lech i Maria Kaczyńscy), przedstawiciele rządu oraz wiele innych osób.

– W Smoleńsku nie przekopano ziemi centymetr po centymetrze, ciała niektórych osób nie zostały właściwie zidentyfikowane, a niektóre z nich zostały wprost zbezczeszczone. Przemawiają za tym niezaprzeczalne fakty. W Polsce jest wielu ludzi, którzy za wszelką cenę chcieliby, aby nad Smoleńskiem ciągle utrzymywała się gęsta mgła. Nie wolno nam zagłuszać głosu ludzi żywych, którzy świadczą o tej ogromnej tragedii – powiedział ks. dr Jan Siedlarz, proboszcz parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu.

Po Mszy św. przedstawiciele Związku Sybiraków oraz władze samorządowe miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego złożyli wiązanki kwiatów pod Tablicami Katyńskimi.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź