miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Obchody święta szkoły oraz ślubowanie klas pierwszych w sądeckim „Elektryku”

0 698

Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych W Nowym Sączu obchodził swoje święto. Na uroczystości, która odbyła się w auli Państwowej Szkoły Zawodowej, był obecny zastępca prezydenta miasta, Wojciech Piech. Pasowanie na uczniów przeszli także reprezentanci klas pierwszych.

 

Czytaj również: Uroczystość z okazji jubileuszu powstania Domu Opieki Społecznej

 

Uczniowie „Elektryka” upamiętnili patrona swojej szkoły, generała Józefa Kustronia poprzez przedstawienie o charakterem patriotycznym. Następnie „rekruci”, którzy 1 września po raz pierwszy przekroczyli próg placówki, ślubowali na sztandar szkoły.

Życzenia z okazji jubileuszu, złożył pracownikom oraz uczniom placówki Wojciech Piech, zwracając uwagę na fakt, iż szkoła cieszy się olbrzymią renomą w regionie Sądecczyzny, a próbę rekrutacji na jej wychowanka, podejmują także mieszkańcy sąsiednich miast oraz powiatów.

Wszyscy jesteśmy wzywani do tego, żeby być godnymi naszych poprzedników. W tym wypadku przywołujemy szczególną postać, patrona waszej szkoły generała Kustronia. Zachęcam was do tego, żebyście w codziennym życiu, w tej roli, jaką przyszło wam w tej chwili pełnić – uczniów Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych, pamiętali o tym wezwaniu, stawania się godnymi tego patrona – człowieka, który oddał swoje życie po to, abyście mogli żyć w wolności, zdobywać wiedzę, a potem wykonywać pracę ku pożytkowi naszej ojczyzny – zwrócił uwagę Wojciech Piech.

Sądeckie technikum jest cenioną placówką dydaktyczną także poza obrębem regionalnym, czego dowodem są wysokie miejsca w zestawieniach szkół o tym profilu, przyznawane w rankingach ogólnopolskich.

 

 

Opr.: Marcin Cięciwa

Źródło i Fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź