miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Obradowała Młodzieżowa Rada Miasta Nowego Sącza III kadencji

0 1 061

W Sali reprezentacyjnej sądeckiego Ratusza odbyło się I posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Nowego Sącza III kadencji. Cele Młodzieżowej Rady Miasta to m.in. upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży Miasta oraz reprezentowanie interesów młodzieży. Wybory odbyły się w placówkach edukacyjnych z terenu Nowego Sącza. Wybrano 20 radnych młodzieżowych. Dzisiaj przedstawiciele 17 z nich złożyło uroczyste ślubowanie. – Chcemy, aby głos młodych ludzi był słyszalny w naszym mieście – podkreślają młodzi radni. Podczas dzisiejszej sesji młodzi rajcy wybrali swoje władze. Przewodniczącym Rady został Szymon Śmierciak. W obradach osobiście uczestniczył prezydent Ludomir Handzel z wiceprezydentem Magdaleną Majlką. W obradach jako przedstawiciel Radnych Rady Miasta Nowego Sącza uczestniczyli Maciej Rogóż i Grzegorz Ledziński.

 

Czytaj również: Legendarne połączenie Podłęże – Piekiełko coraz bliżej. Prawie 200 mln zł na podstacje

 

Radni Młodzieżowej Rady Miasta wybrali Prezydium w składzie:
Szymon Śmierciak Przewodniczący
Jakub Respekta I Wiceprzewodniczący
Szymon Belski II Wiceprzewodniczący
Michał Mucha Sekretarz

 

 

 

Cele Młodzieżowej Rady to m.in. upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży Miasta, reprezentowanie interesów młodzieży, wobec instytucji rządowych, samorządowych i pozarządowych, działanie na rzecz poszerzania udziału młodzieży w życiu społecznym Miasta, inicjowanie działań dotyczących mieszkańców w Mieście, szczególnie w zakresie nauki, rozrywki, kultury i sportu, działanie na rzecz integracji i współpracy środowisk młodzieżowych, promowanie działań prospołecznych, prowadzenie działań informacyjnych o funkcjonowaniu Młodzieżowej Rady.

Młodzieżowa Rada ma charakter konsultacyjny, doradczy i opiniodawczy oraz stanowi apolityczną reprezentację uczniów szkół niezwiązaną̨ z żadną partią polityczną i z żadnym ugrupowaniem politycznym.

Młodzi radni na obradach będą spotykali się raz w miesiącu. Do swojej dyspozycji będą mieli niewielki budżet w wysokości 5 tysięcy złotych.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź