miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Od poniedziałku miejski pośredniak zmieni siedzibę!

0 507

Od 1 czerwca petenci będą mogli załatwić swoje sprawy w budynku mieszczącym się przy ul. Zielonej 55. Wczoraj (29 maja) odbyło się uroczyste przekazanie obiektu. W jego trakcie właściciel budynku Adam Górski przekazał na ręce prezydenta symboliczny klucz. Poświęcenia budynku dokonał ksiądz prałat dr Jerzy Jurkiewicz.

 

Czytaj również: Spowszechniałe prostactwo na 30-lecie sądeckiej samorządności [Felieton] – KLIK

 

Budynek przy ul. Zielonej posiada trzy kondygnacje. Sądecki Urząd Pracy mieści się na pierwszym piętrze, a Wydział Urbanistyki i Architektury na drugim. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem jest kilka miejsc parkingowych.

 

 

Cieszę się, że wkraczamy do nowego budynku. Jest to nowa jakość i standard dla pracowników, ale także dla mieszkańców Nowego Sącza, którzy tutaj będą załatwiali swoje sprawy. Pracownikom życzę, aby się im tutaj dobrze pracowało, żeby był dobry klimat i warunki pracy – powiedział prezydent.

Budynek mieszczący się przy ul. Węgierskiej 146 należy do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Od ponad 20 lat służył mieszkańcom Nowego Sącza szukającym zatrudnienia. Nie tylko Sądecki Urząd Pracy zmieni swoją siedzibę. Podobny los czeka także nowosądecki oddział Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Jak zapowiedział Witold Kozłowski, marszałek woj. małopolskiego WUP przeniesie się do budynku przy ul. Kazimierza Wielkiego. Obecnie mieści się tam centrum krwiodawstwa. Gmach przy ulicy Węgierskiej urzędnicy wojewódzcy mają opuścić w drugiej połowie roku. Na razie nie wiadomo jaki los czeka sam budynek, ale prawdopodobnie zostanie on sprzedany. – Jest stary, zniszczony i nie opłaca się w niego inwestować – mówił marszałek Witold Kozłowski.

Rafał Kmak
fot. UMNS

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź