miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Odlot (naśladowców prosimy o ostrożność)! [Felieton]

6 786

Stojąc na balkonie naszego przytulnego mieszkanka na ósmym piętrze osiedlowego bloku, zaciągnąwszy się kolejny raz, spojrzeliśmy w dół i duma nas nie przestaje rozpierać. Cóż za piękne to nasze Miasto. Wspaniałe, rześkie, krystalicznie czyste i świeże powietrze owiewa nam twarze w ten przepiękny dzień. Tylko zapach traw i drzew.

 

Czytaj również: I ♥ Nowy Sącz & Ludomir Handzel [Felieton]

 

Spoglądając w dal nie możemy wyjść z podziwu w jakim tempie powstaje nowy stadion naszego ukochanego Klubu. Zgodnie z obietnicą złożoną przez wiceprezydenta od początku listopada prace na budowie ruszyły pełną parą. Oczywiście piłkarze naszej drużyny mogą wciąż rozgrywać spotkania na starym obiekcie, ale wokół murowy praca wre w najlepsze. Dziesiątki robotników dzień w dzień pracowicie zmienia obraz budowli, która stanie się naszą chlubą i dumą. Już wynurza się nowoczesna bryła głównego budynku, już widać zarysy nowopowstających pięknych, otaczających boisko z każdej strony trybun. Stadion z prawdziwego zdarzenia, na miarę aspiracji i marzeń mieszkańców.

Pod czujnym okiem prezydenta oraz jego zastępcy prace posuwają się w tempie iście ekspresowym. De facto codziennie można spotkać przynajmniej jednego z włodarzy miasta na placu budowy, skrzętnie dopilnowującego pieczołowicie każdego szczegółu inwestycji. O właśnie teraz, któryś z prezydentów też dogląda budowy – widzimy to bardzo wyraźnie.

To tym ważniejsze, że nasza drużyna już w przyszłym roku najpewniej będzie potrzebowała gotowego ekstraklasowego stadionu. Po dziecięciu zwycięskich meczach i tylko trzech remisach zajmuje pierwsze miejsce w tabeli I ligi i wszystko wskazuje na to, że dalsza dobra passa zespołu będzie trwała w najlepsze. Oczywiście ten sukces nie mógłby mieć miejsca gdyby nie stabilność i spokój w jakim pracują zawodnicy i trenerzy. Dzięki trwającej już dwa lata zgodnej pracy wciąż tego samego zarządu Klubu oraz tego samego sztabu trenerskiego, a także stabilnej szerokiej kadrze zawodników I i II drużyny jest to możliwe. Mają oni nie tylko zapewnione świetne warunki pracy i treningu, lecz także zapewnioną stabilność finansową. Zarówno pensję zawodników, jak i składki na ZUS, a także premie za zwycięstwa wypłacane są zawsze terminowo.

Oczywiście, trzeba pamiętać, że taka sytuacja jest zasługą przede wszystkim właściciela Klubu, czyli Miasta. To dzięki niebywałemu zaangażowaniu obecnego prezydenta udało pozyskać się inwestora strategicznego, który zapewnia płynność finansową Klubu. Wraz z wciąż zwiększającymi się środkami finansowymi z miejskiego budżetu daje to solidne podstawy dalszego jego rozwoju. Po cichu, co zagorzalsi kibice liczą już na występ w europejskich pucharach w niedalekiej przyszłości.

Co do kibiców, też nie mając powodów do narzekań, z podziwem i entuzjazmem wspierają działania władz Miasta. Skończyły się protesty, manifestacje pod ratuszem, oświadczenia zawiedzonych fanów drużyny. Oczywiście wszystko to dzięki tym ogromnym wysiłkom władz uwieńczonych świetną pozycją Klubu w pierwszej odsłonie sezonu piłkarskiego i szybko postępującym pracom budowlanym wokół stadionu. Tylko niegodziwcy mogliby twierdzić, że niektórzy z grona piłkarskich kibiców zadowolili się apanażami finansowymi wypłacanymi hojnie dla nich przez Ratusz i tylko dlatego wspierają naszego prezydenta.

Stojąc tak na tym balkonie, smagani podmuchami świeżej bryzy zaciągnęliśmy się ponownie. W dali zaczął wychodzić z pod niskiego pułapu chmur kształt nowej, trzeciej już przeprawy mostowej na największej rzece płynącej przez Królewski Gród Nowy Sącz… Cóż za piękny widok…

Dr Hyde & Mr Jekyll
fot. pixabay.com

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
6 Komentarze
 1. Marcin pisze

  Komentarz usunięty w związku z obraźliwą treścią

  1. transatlantyk pisze

   To i tak masz farta, że Twój komentarz usuneli. Moje wielokrotnie były poprawiane. Gość wycina sobie fragmenty jak mu podpasuje. I nic nie zrobisz. Taki portal…

 2. keisyr pisze

  Szanowna Redakcjo,
  Bardzo trafny artykuł !
  Pozwolę sobie coś dodać
  Handzel, człowiek należący do warstwy sądeckiego plebsu (niższa warstwa społeczna). Jako należący do plebsu Handzel nie ma pieniędzy dla Nowego Sącza. Z tego punktu widzenia Handzel to dziad ! Ponadto Handzel jest psychopatą !
  Jak zatem Handzel dostał się do Ratusza ?
  Handzel w kampanii wyborczej kłamał , oszukiwał i składał fałszywe obietnice !
  Na te fałszywe obietnice dał sie wtedy nabrać sądecki plebs, który zagłosował na Handzla !
  Dzisiaj nawet ten plebs odsunął się od Handzla !
  Dzisiaj poparcie Handzla sięga około 10 % ! Pokazała to próba odwołania przez Handzla Rady Miasta. Tę inicjatywe Handzla poparło 8 % mieszkańców miasta !
  Handzel praktycznie nie zrealizował żadnej obietnicy wyborczej !!! Mające miejsce inwestycje i remonty ulic w miescie to zasługa:
  – pieniędzy przyznanych przez Rząd PiS
  – pieniędzy pozyskanych od Rzadu PiS przez poprzedniego Prezydenta Nowaka
  Jednym z większych oszustw Handzla to Sandecja Nowy Sącz !
  Handzel zapewnił kibiców Sandecji że:
  – wybuduje w Nowym Sączu ekstraklasowy stadion na ponad 8 tys. miejsc
  – zapewni grę Sandecji na poziomie ekstraklasy (przejściowo 1 ligi) z większościowym udziałem prywatnego inwestora
  Przypominam też że Handzel zapewnił że będzie dysponował w ciągu 5 lat budżetem na inwestycje w wysokości 1 miliarda złotych !
  Za te obietnice Handzel dostał głosy w wyborach
  Jak jest dzisiaj ?
  Handzel okazał sie wielkim dziadem bez pieniędzy ! Jako psychopata Handzel nie jest uznawany za partnera w Rządzie, u Wojewody, u Marszałka Województwa, w Radzie Miasta, wśród inteligencji w Polsce w tym w Nowym Sączu !
  Stadion Sandecji to pastwisko pozbawione zadaszenia, bieżącej wody, toalet, normalnej gastronomii
  W planach Handzel ma wybudować ministadionik na … 4 tys miejsc !!! Dzisiaj takie ministadioniki powstają w co drugiej wsi !!! Wiadomo że taki ministadionik zdegraduje Sandecje do 2 ligi !
  Handzel zlikwidował druga drużynę Sandecji, juniorów a z Ekademii Sandecja zrobil fundację !
  Nie ma w klubie Prezesa, bo wystarczy Handzel !
  Sandecja dzisiaj to bankrut który co jakiś czas żebrze o pieniądze od sądeczan (budżet miasta) !
  W efekcie Sandecja Handzla zmierza do 2 ligi ! I oby jak najszybciej, bo przynosi wstyd 1 lidze w Polsce !
  Nowa Wielka Sandecja powstanie jak Prezydentem Nowego Sącza zostanie Pani Iwona Mularczyk z PiS !!!

  1. debiyr pisze

   skoro on należy do najniższej warstwy plebsu to sie zajebiście znacie w takim razie

 3. Ludomir. pisze

  Dodajmy jeszcze .Handzel obiecał budowę lodowiska,rozbudowę zamku,budowę przedszkoli i żłobków,rozbudowę dworca PKS ,podwyżki dla nauczycieli,podwyżki dla pracowników PkP.p

  1. qwertty pisze

   całe szczescie ze po pisowskim nowaku i jego kilku kadencjach już wszystko co napisales jest gotowe 🙂 a podwyżki to twoj 1.5metrowy przywódca obiecywał wszystkim a cos mu cieńko idzie i życie i obienice.

Zostaw odpowiedź