miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Odwracanie uwagi, czyli kolejna ściema prezydenta [Felieton]

5 1 908

Przez lokalne media od DTS-u, poprzez Gazetę Krakowską, aż po Sądczeczanina przetoczyła się w ciągu ostatnich dni lawina informacji o tym, jak to miłościwie nam panujący prezydent Ludomir Handzel będzie chciał odkupić z rąk wyższych sił (czytaj Polskiego Funduszu Rozwoju) udziały w Sądeckich Wodociągach. Na marginesie, mówimy o tym samym wstrętnym PFRze, od którego prezydent chętnie by wziął kasę na budowę nowego stadionu (z tym, że na skutek pandemii budowę będzie można odsunąć ad calendas graecas, więc niejako problem sam się rozwiąże).

 

Czytaj również: Żenada i wstyd do potęgi entej [Felieton] – KLIK

 

Jak napisaliśmy jest to czysta ściema, z trzech podstawowych powodów:

Po pierwsze, dlatego że Handzel wie, że nikt poważny w PFRze nie chce i nie będzie z nim teraz gadać. Mają tam teraz naprawdę dużo poważniejsze sprawy na głowie, niż niedowartościowane ego prezydenta Nowego Sącz. Teraz to właśnie PFR obok ZUS jest najważniejszą instytucją wdrażającą tarczę antykryzysową, której wartość jest niebagatelna i ma wynieść około 15% polskiego PKB, czyli grube dziesiątki, jeśli nie setki miliardów złotych.

Po drugie, dlatego że, aby pozyskać środki na wykup udziałów potrzebowałby większości w Radzie Miasta Nowego Sącza, która zgodziłaby się na przesunięcie środków budżetowych zgodną z kaprysami miłościwie nam panującego prezydenta miasta. O ile nas pamięć nie myli, takiej większości Handzel obecnie nie ma, a nawet jakby ją miał to jest jeszcze…

Po trzecie dlatego, (o czym Handzel doskonale wie, tylko wali głupa) w praktyce konieczne byłoby wykupienie, nie części udziałów za deklarowane 10 mln złotych, tylko ich całość. Lekko licząc należy wadać na to ponad 30 baniek (których miasto nie ma), po wcześniejszym oczywiście dokonaniu wyceny spółki – a to musi potrwać, pewnie z jakieś minimum pół roku, a może nawet rok.

Po co w takim razie ten cyrk? Otóż po to, aby odwrócić uwagę, aby zorganizować pokazową kolejną nawalankę między prezydentem, a opozycją w sali ratuszowej i mediach. Aby urządzić kolejne „igrzyska” polityczne mające przykryć jeden bardzo dla Handzla i jego ekipy niewygodny fakt. Otóż mija drugi miesiąc pandemii w Polsce, a z sądeckiego ratusza NIE WYPŁYNĄŁ ŻADEN PLAN RATUJĄCY SĄDEKICH PRZEDSIĘBIORCÓW. Nawet nie chodzi o całościowy plan, nie powstał nawet zarys pomysłów możliwych do realizacji, mogących wspomóc upadające nowosądeckie firmy.

Ot i cały powód wodociągowej ściemy.

Dr Hyde & Mr Jekyll
fot.: pixabay.com

PS.
Ad calendas graecas tj. odkładać coś do nieskończoności

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
5 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Handzel szykuje kolejne oszustwo ! Oto one:
  Pozwólcie mi zadłużyć Nowy Sącz, wybudować stadion dla Sandecji a ja obiecuje że znajdzie się inwestor
  Handzel chce wybudować pseudostadion na 4 tys. miejsc. Takie stadioniki buduje sie na wsiach dla 3 ligi ! Taki pseudostadionik nie zarobi na siebie. Sandecja przy takim stadioniku spadnie.do niższej ligi, a inwestor nie przyjdzie
  Handzel chce wybudować pseudostadion żeby starczyło pieniędzy na nowy Ratusz !
  W efekcie Sandecja spadnie, inwestora nie będzie, Handzel będzie miał nowy budynek dla siebie I swoich znajomkow z Urzędu Miasta , a mieszkańcy Nowego Sącza będą splacać zadłużenie miasta !
  Co więc należy zrobić ?
  Usunąć Handzla z Ratusza. Na Prezydenta Miasta powołać Panią Iwonę Mularczyk. Tylko Pani Iwona z PiS jest w stanie wybudować z pomocą Rządu ekstraklasowy stadion na około 10 tys miejsc I zapewnić grę Sandecji w ekstraklasie !

  1. Wojtek pisze

   Nie jest tak łatwo Usunąć Handzla z Ratusza. Na Prezydenta Miasta powołać Panią Iwonę Mularczyk. Tylko Pani Iwona z PiS jest w stanie wybudować z pomocą Rządu ekstra klasowy stadion na około 10 tys miejsc I zapewnić grę Sandecji po znajomości ? w ekstraklasie ! Tak może tylko mówić debil , nienawidzący Sącza. To czemu Pani Mularczyk z mężem nie pokarzą że znajomości koleżeńskie Mularczyków z Prezydentem i Premierem są w stanie załatwić kasę aby pokryć choćby połowę kosztów nowego stadionu , to mogło by pomóc pani Iwonie wdrapać się na upragniony stołek prezydenta miasta N. Sącza. Ale do tego oprócz znajomości trzeba mieć trochę oleju w głowie , potrafić zarządzać miastem, a nie potrafi pani Iwona dać sobie rady z kierowaniem Radą Miasta.

 2. keisyr.dno pisze

  kur#wa admin spi na tej stronie czy co ? tego debila sie nie da słuchać

 3. Radek pisze

  Dokładnie tak.

 4. Władek pisze

  Więcej kłód pod nogi Handzla , i nie pozwolenie jemu nawet na próbę jego pomysłu , nie uratuje ratuszowy PiS-uar w sensie upodlenia Handzla , jak mówią peawda sama się broni .A wściekłe ataki domorosłych ekspertów klubu radnych PiS jedynie utrudnia zarządzanie miastem . Więc pytam radnych PiS czy oni chcą by N. Sącz jak to PiS zapowiadał stał się ruiną .Bo niedouczona nauczycielka na siłę chce zostać prezydentem miasta , bo żądza władzy zaraziła nieudolnych polityków.

Zostaw odpowiedź