miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Oficjalnie: Pit Bull odebrany właścicielom! Policjanci odnaleźli go w innej miejscowości

5 8 298

Po kilkugodzinnej akcji służb na ul. Reguły w Nowym Sączu, funkcjonariuszom w końcu udało się odebrać Pit Bulla jego właścicielom, choć psa odnaleziono w zupełnie innej miejscowości. Został on przewieziony do lekarza weterynarii, który przez najbliższy okres wykona szczegółowe badania, również te potwierdzające faktyczną rasę zwierzęcia.

 

O prokuratorskim nakazie odebrania psa jego właścicielom informowaliśmy już w artykule: Służby na ul. Reguły w Nowym Sączu! Jest nakaz, odbiorą Pit Bulla właścicielom?

 

Gdy dzisiaj (3 sierpnia) ok. południa pod blok podjechały radiowozy Policji i Straży Miejskiej z asystą ratowników medycznych, nie udało się wypełnić nakazu Prokuratora Rejonowego. Funkcjonariusze nie zastali bowiem w domu właścicieli i samego Pit Bulla. Nie było także wiadomo, gdzie mogą obecnie przebywać.

Przez kolejne godziny, nieumundurowani funkcjonariusze obserwowali blok i prowadzili działania operacyjne. Po godz. 15 na ul. Reguły znowu zaroiło się od radiowozów. Po raz kolejny jednak akcja okazała się bezskuteczna – psa znowu nie było w miejscu zamieszkania właścicieli. W końcu jednak, operacyjna praca funkcjonariuszy Policji przyniosła rezultaty. – Policjanci ok. godz. 16:30 zatrzymali psa zgodnie z prokuratorskim nakazem w innej miejscowości powiatu nowosądeckiego. Został on przewieziony do lecznicy weterynaryjnej. Policja będzie powoływać biegłych sądowych, którzy wydadzą opinię na temat zwierzęcia – informuje nas asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. W najbliższym czasie przejdzie tam serię badań. Lekarz ma też potwierdzić, czy pies należy do grupy ras niebezpiecznych. Wtedy na jego hodowlę właściciel musiałby mieć pozwolenie.

Wyniki badań poznamy w najbliższych dniach. Do sprawy wrócimy…

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Pit Bull zaatakował kobietę i jej psa! [DRASTYCZNE NAGRANIE WIDEO]

 

Marek Jaśkiewicz
fot. Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również
5 Komentarze
 1. Piotr pisze

  KRWIOŻERCZY MORDERCA Pit bull powinien zostać UŚPIONY

  1. xaxa1212 pisze

   a ty nie? winny jest pies czy nieodpowiedzialny, patologiczny właściciel? zastanow się dwa razy bezmozgu pissowski.

   1. asd pisze

    OBAJ

 2. Jan pisze

  Właściciel powinien również odpowiedzieć karnie za niestosowanie się do nakazu prokuratora.

 3. Anna pisze

  Pies ponosi konsekwencję nieodpowiedzialnego wychowania. Jeśli właściciele to czytają, niech wiedzą, że sami są sobie winni. Są również winni śmierci psa sąsiadki i powinni ponieść ich pełne konsekwencje.

  Pani sąsiadko, proszę wysłać pismo z roszczeniami sprawcom listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, mam nadzieję, że posiada Pani dokumentację z zajścia wystawioną przez policję – na podstawie takiej dokumentacji zdarzenia i nagranego filmu można pozwać tę patologię do sądu. Nic nie zwróci życia przyjacielowi, ale niech łajzy poniosą konsekwencje – minimum zakaz hodowli i karę finansową. Odszkodowanie się Pani należy nie tylko za stratę przyjaciela, trudną do oszacowania, ale także za Pani własne przeżycia i uszczerbek na zdrowiu. Pozdrawiam serdecznie

Zostaw odpowiedź