miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

OHP przekazało serce mieszkańcom Nowego Sącza. „Wspólnie uczynimy wiele dobra”

0 812

W czwartek 29 lipca po wieczornej Mszy Świętej miało miejsce zamontowanie „Serca na nakrętki”. Jest to wspólna akcja Ochotniczego Hufca Pracy, Zarządu Osiedla Poręba Mała i parafialnego Caritas. Serce przybyło do Nowego Sącza z Trzebini, a wykonali go uczniowie i wychowawcy Ochotniczego Hufca Pracy. Mieszkańcy osiedla w niespełna 15 minut zdołali zapełnić serce praktycznie do pełna. 

 

Czytaj również: Udało się! 5 milionów z unijnej dotacji na wymianę kopciuchów w Nowym Sączu

 

W uroczystości pod kaplicą wzięli udział przewodniczący Zarządu Osiedla Poręba Mała Błażej Targosz, zastępca Komendanta Małopolskiego OHP Rafał Kmak, prezes Stowarzyszenia Dla Miasta Tomasz Michałowski, członkinie parafialnego Caritas, wikariusz ks. Łukasz Matuszyk oraz wszyscy uczestnicy Mszy Świętej.

 

 

W krótkich przemówieniach pomysłodawcy wyjaśnili jaka jest istota tego przedsięwzięcia. Poprzez systematyczny zbiór nakrętek będziemy przede wszystkim pomagać misjonarzom w budowie studni w Afryce, ale nie tylko. Inicjatorzy są otwarci na pomysły parafian, a Serce-zbiornik równie dobrze może posłużyć lokalnym potrzebom. 

Cieszę się, że nasza współpraca przynosi wymierny efekt i dzisiaj możemy zamontować to serce w Nowym Sączu – mówił Rafał Kmak, zastępca Komendanta Wojewódzkiego OHP w Krakowie. – Te niewielkie zakrętki zgromadzone w naszym sercu przyniosą wielkie efekty. Jestem przekonany, że społeczność lokalna zaangażuje się w zbiórki i wspólnie uczynimy wiele dobra. Cieszy fakt, że w niespełna 15 minut udało nam się praktycznie zapełnić serducho do pełna – dodaje komendant Kmak.

Zachęcamy do zbierania i wrzucania nakrętek do Serca oraz do dzielenia się pomysłami, w jaki sposób można dodatkowo wykorzystać okazałe, niebieskie serce. W akcję zaangażowali się Rafał Kmak (OHP Kraków), Caritas Nowy Sącz, Błażej Targosz (Zarząd Osiedla Poręba Mała), ks. Janusz Michalik (Proboszcz – Parafia pw. św. Jana Chrzciciela), Tomasz Michałowski (Prezes Stowarzyszenia Dla Miasta).

fot. Zarząd Osiedla Poręba Mała w Nowym Sączu

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź