miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Opłatek Cechu Rzemiosł Różnych w sądeckim Ratuszu [Zdjęcia]

0 332

W sali reprezentacyjnej Ratusza odbyło się spotkanie opłatkowe członków Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości. Zebranych gości przywitał mistrz Tadeusz Szewczyk, Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu oraz prezydent Ludomir Handzel. W spotkaniu wzięli także udział Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, Prepozyt Kapituły Kolegiackiej ks. dr Jerzy Jurkiewicz, parlamentarzyści z okręgu nr 14, radni wojewódzcy oraz przedstawiciele większości zawodów zrzeszonych w Cechu.

 

Czytaj również: 80 tys. złotych na ratowanie zabytków! Złóż wniosek do końca stycznia

 

To jak ważne jest rzemiosło dla całego kraju, pokazuje to kogo państwo zgromadziliście na tej sali. Są z nami przedstawiciele władzy państwowej i kościelnej – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Wszyscy jesteśmy zapatrzeni w waszą pracowitość i rolę jaką pełnicie w społeczeństwie. Chcę podkreślić, że w Nowym Sączu dbamy o szkolnictwo zawodowe, ponieważ mam świadomość, że to właśnie Wy budujecie polską gospodarkę. Życzę Wam by ten rok był rokiem spokoju i stabilizacji. Jestem przekonany, że wspólnym wysiłkiem będziemy odbudowywać etos pracy, który jest bardzo ważny – dodał prezydent Nowego Sącza.

 

 

Kilka słów do zebranych skierował również Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. – Dziś odkrywamy na nowo wartość naszej pracy wykonując różne zadania i zawody. Praca już nie jest już czymś niewolniczym, nawet sam Jezus podejmował pracę w warsztacie rzemieślniczym, dlatego ta wasza praca wasza praca ma pewną wartość i jest wyniesiona do chwały Bożej.

Spotkanie uświetnił koncert kolęd Sądeckiej Orkiestry Kameralnej pod przewodnictwem Leszka Mieczkowskiego.

Opr. Rafał Kmak
źródło i fot.: UMNS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź