miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Ósmoklasiści oficjalnie przystąpili do egzaminów! [ZDJĘCIA]

0 1 910

Po egzaminach gimnazjalistów przyszedł czas na egzaminy ósmoklasistów, w poniedziałek (15 kwietnia) pisali oni język polski. W kolejnych dniach będą zmagać się z matematyką oraz językiem obcym. W środę (17 kwietnia) oficjalnie zakończą oni wszystkie egzaminy.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 2 już za nami! [ZDJĘCIA]

 

Postanowiliśmy sprawdzić, jak przebiegają egzaminy ósmoklasistów w Nowym Sączu i przeprowadziliśmy rozmowy z młodzieżą, która zdawała język polski. W tym celu udaliśmy się do Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej, która mieści się przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu. Jakie były wrażania po egzaminie z języka polskiego?

– Moim zdaniem egzamin był stosunkowo prosty. Nie było aż tak bardzo trudnych pytań, na które nie umiałabym udzielić odpowiedzi. Podane zostały lektury, które są moim zadaniem lubiane przez uczniów. Myślę, że napisałam dobrze. Trzeba było napisać rozprawkę i opowiadanie. Rozprawka była nt. „Czy w relacjach międzyludzkich powinniśmy kierować się rozumem, czy sercem?” – powiedziała Aleksandra Koster ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Sączu w rozmowie dla portalu miastoNS.pl.

Egzamin z języka polskiego trwał w sumie 120 minut (od godz. 9:00 do godz. 11:00), aczkolwiek dla niektórych uczniów czas został nieco wydłużony. W Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Sączu ostatni z nich został zakończony o godz. 12:00.

– Egzamin z języka polskiego podobał mi się, ponieważ była lektura pt. „Mały Książę”, a ja bardzo ją lubię, a więc przyjemnie było pisać na ten temat. Ponadto był fragment „Kamieni na szaniec”, a jest to również jedna z moich ulubionych książek. Zadania moim zdaniem były dosyć łatwe. Temat rozprawki i opowiadania był niezwykle przyjemny, a więc egzamin pisało się bardzo dobrze. Chciałabym uzyskać jak najwięcej procent, ponieważ chcę dostać się do jak najlepszej szkoły. Chciałabym uczyć się w I Liceum Ogólnokształcącym – powiedziała Zuzanna Faron z ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Sączu.

Spora większość uczniów była zadowolona z pytań, które pojawiły się na egzaminie z języka polskiego. Zarówno pytania otwarte, jak i zamknięte nie sprawiły im nadmiernej trudności. Stres przed egzaminem był jak zwykle niemały, młodzież i tym razem potrafiła go pokonać.

– Na egzaminie z języka polskiego nic mnie specjalnie nie zaskoczyło. Przyznaję, że nie uczyłem się aż tak bardzo dużo, ale dla mnie on wcale nie był trudny. Tematy były dosyć proste i przyjemne. Bardzo chciałbym dostać się do Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Nawojowej – powiedział Artur Migacz ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Sączu w rozmowieportalem miastoNS.pl.

Egzaminy ósmoklasistów, podobnie jak gimnazjalne potrwają trzy dni, czyli do 17 kwietnia. Wszystkim życzymy powodzenia oraz dostania się do wybranej przez siebie szkoły średniej.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź