miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

OSP Biegonice z nowym wozem strażackim! [Zdjęcia]

2 2 630

Dzisiaj w nocy do Ochotniczej Straży Pożarnej Nowy Sącz Biegonice trafił nowy model Scanii wozu strażackiego, o który druhowie walczyli od wielu lat. Umowę na zakup średniego samochodu ratowniczo gaśniczego z napędem uterenowionym podpisano 5 sierpnia 2019 r. Zawarł ją prezes Marian Wolak.

 

Czytaj również: Agropromocja to reklama całej Sądecczyzny! [Film]

 

 

– Bardzo się cieszę, że strażacy z Biegonic doczekali się upragnionego samochodu. W poprzedniej kadencji Rady Miasta mocno zabiegaliśmy o zabezpieczenie środków finansowych na ten cel. Bardzo dziękuję Prezydentowi Ryszardowi Nowakowi, który pozytywnie odpowiedział na nasz wniosek i zapisał w projekcie budżetu potrzebną kwotę na ten cel. Udało się również pozyskać wsparcie z WFOŚ – mówi Michał Kądziołka, wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza. – Strażacy z Biegonic zasługują na wsparcie i są dumą naszego miasta. Korzystając z okazji pragnę złożyć serdeczne gratulacje Prezesowi OSP Biegonice Marianowi Wolakowi, Naczelnikowi Krzysztofowi Wolakowi i wszystkim strażakom – dodaje miejski rajca.

Wartość całkowita pojazdu 949 560,00 zł
Montaż finansowy:
WFOŚ/NFOŚ – 260 000,00 zł
KSRG – 200 000,00 zł
Miasto Nowy Sącz – 250 000,00 zł
Środki OSP – 189 560,00 zł
Urząd Marszałkowski – 50 000,00 zł

Ochotnicza Straż Pożarna Nowy Sącz – Biegonice powstała w 1889 roku. Od 2006 roku należymy do struktur Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Swoim obszarem działania obejmuje całe miasto Nowy Sącz, oraz powiat nowosądecki. Dba o bez-pieczeństwo mieszkańców o każdej porze dnia i nocy o czym świadczą statystyki wyjazdów. Tylko w roku 2018 były to 83 interwencje.

Rafał Kmak
fot. Kamil Polakiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. . pisze

    .

  2. Biegoniok pisze

    Któżby inny mógł tym inauguracyjne wjechać jak nie Konradziu W.

Zostaw odpowiedź