miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ostatnie pożegnanie dyrektora Artura Puszko w Dębicy

0 1 065

Uroczystości pogrzebowe śp. Artura Puszko, długoletniego dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu odbyły się na cmentarzu w Dębicy. Wzięli w nich udział przedstawiciele nowosądeckich władz oraz wiele innych osób.

Czytaj również: Nie żyje Artur Puszko! Dyrektor nowosądeckiego szpitala miał niespełna 60 lat

Eucharystię w intencji śp. dyrektora Artura Puszko współcelebrował ksiądz Józef Wojnicki, kapelan nowosądeckiego szpitala. Została ona odprawiona w kościele pw. Ducha Św. w Dębicy. W homilii została przytoczona krótka biografia zmarłego.

– Niewiele osób wie, że Artur miał zdolności artystyczne – grał na gitarze fortepianie, śpiewał, występował w czasie studiów „Pod Jaszczurami”. Jego pasją była motoryzacja, znał każdy detal w swoim motorze. Pytałem go: Arturze jesteś lekarzem, tak jak twoi rodzice, dlaczego wolisz zarządzać szpitalem, budować, rozbudowywać, zamiast leczyć? On mi odpowiedział: lecząc dziecko mogę mieć efekty za tydzień czy dwa tygodnie, ale dzięki nowym budynkom, nowym oddziałom szpitalnym, nowoczesnym sprzętom, tą częścią trwałą szpitala, mogę uratować w długim czasie wiele istnień ludzkich. Dzięki inwestycjom jesteś w Nowym Sączu określany mianem „Artur Odnowiciel” – powiedział Wojciech Kozak, wicemarszałek województwa małopolskiego.

W ceremonii pogrzebowej w Dębicy uczestniczyli m.in.: władze marszałkowskie, Nowego Sącza i Dębicy; współpracownicy z dębickiego i nowosądeckiego szpitala, koledzy lekarze i pielęgniarki, pracownicy Pogotowia Ratunkowego oraz rodzina i wiele innych osób.

Msza żałobna w intencji zmarłego zostanie odprawiona w czwartek (8 lutego) o godz. 16:00 w kościele pw. Św. Kazimierza w Nowym Sączu.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź