miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Otwarcie nowego budynku Instytutu PWSZ [Zdjęcia]

0 949

W obecności Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oficjalnie otwarto nowy budynek Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Liczni studenci od nowego, akademickiego roku przeniosą się z tzw. „Ciuciubabki” (kiedyś było tu Liceum Medyczne) do nowego obiektu przy al. Wolności 40. Budowa Instytutu trwała prawie dwa lata. Wykonawcą była nowosądecka firma ERSbet. Projekt przygotowało krakowskie Biuro Architektoniczne Dresler Studio. Koszt inwestycji to 22 mln złotych.

Czytaj również: Plejada gwiazd w Korzennej! Przed nami Koncert Muzyki Filmowej

Na zaproszenie rektora PWSZ dra hab. inż. Mariusza Cygnara, oprócz Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka zjawili się: Poseł na Sejm Patryk Wicher, wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz prezes firmy ERSbet Rafał Stanuszek.

W nowym budynku o pow. 4,5 tys. m2 i wysokości 18m: na parterze zlokalizowano salę wykładową, szatnie i sklepik. Na pierwszym piętrze i wyżej znajdują się również sale wykładowe, pokoje do konsultacji, pomieszczenia administracyjne, sanitarne i techniczne. W piwnicach znajdują się garaże i archiwum.

Instytut Ekonomiczny otworzył minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który poinformował, że od października PWSZ zmieni się w Akademię Nauk Stosowanych. Dzięki temu jest szansa na powstanie nowych kierunków magisterskich, w tym nawet lekarskiego. Dodatkowo podczas uroczystości zwiększono subwencję uczelni o kwotę ponad 8 milionów złotych.

Czytaj również: Odsłonięcie tablicy ks. Władysława Gurgacza w Komborni [Zdjęcia]

fot.: miastoNS.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź