miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Otwarto schronisko dla zwierząt w Nowym Sączu!

0 1 057

Przy ul. Tłoki w Nowym Sączu nastąpiło oficjalne otwarcie schroniska dla bezdomnych psów i kotów. W obiekcie schronienie i specjalistyczną opiekę weterynaryjną znajdzie 70 psów i 15 kotów. O utworzenie przytułku walczono od kilku lat.

 

Czytaj również: Bezpłatna Akademia Instalatora już we wrześniu w Nowym Sączu

 

Schronisko będzie przyjmować oraz zabezpieczać i przygotowywać do adopcji bezpańskie zwierzęta z terenu Miasta Nowego Sącza.. Dla nich przygotowano między innymi zadaszone pomieszczenia oraz boksy z możliwością wyjścia na zewnątrz na kilkunastu metrowy wybieg. Dodatkowo zaprojektowano też wydzielone boksy dla izolacji psów agresywnych.

– Bardzo radosny dzień dla wszystkich, którzy kochają zwierzęta – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Nasz stosunek do zwierząt definiuje nasze człowieczeństwo. Wśród wielu prezentów, które otrzymało schronisko jest figurka świętego Franciszka i mam nadzieje, że będzie to takie otwarcie serca na zwierzęta.

Priorytetem jest sprowadzenie do nowego schroniska psów z Nowego Sącza, przebywających w schroniskach w Krynicy-Zdroju, Nowym Targu i Wielogłowach.

Według założeń w schronisku będzie pracować od 2 do 3 osób, wspomaganych przez wolontariuszy. Koszt inwestycji to ponad 1 mln 400 tysięcy zł. – W tym budynku są naprawdę dobre warunki – mówiła Joanna Otto, dyrektor schroniska. – Jest pokój dla weterynarza oraz dla pracowników i wolontariuszy. Są także izolatki dla chorych zwierząt i chcę zapewnić, że będziemy dbać o wszystkie zwierzęta.

W uroczystym otwarciu schroniska dla bezdomnych zwierząt wziął także udział wiceprezydent Artur Bochenek, posłowie na Sejm RP: Elżbieta Zielińska i Andrzej Czerwiński, radni Rady Miasta: Dawid Dumana, Grzegorz Ledziński, Maciej Prostko, Tadeusz Gajdosz, Jakub Prokopowicz oraz dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta Nowego Sącza.

 

 

Opr. Rafał Kmak
fot. UMNS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź