miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Perły dla solenizantek! Szóste Spotkanie Małgorzat za nami [ZDJĘCIA]

0 165

W niedzielę (15 lipca) w Ratuszu odbyło się VI Spotkanie Małgorzat. Każda z przybyłych Pań otrzymała perłę oraz mogła wziąć udział w loterii. Organizatorami wydarzenia był Prezydent Miasta Ryszard Nowak oraz dwie organizacje – Forum Kobiet i Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Dworzec MPK rośnie w oczach! Prace postępują [ZDJĘCIA]

 

Najpierw o godzinie 10:30 odbyła się uroczysta msza w Bazylice Św. Małgorzaty, którą poprowadził prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu, ks. dr. Jerzy Jurkiewicz. Następnie Małgorzaty udały się do sądeckiego Ratusza. Spotkanie rozpoczęła Małgorzata Grybel (kierownik Kancelarii Urzędu Miasta) i przedstawiła organizatorów: Bożenę Kiemystowicz, Małgorzatę Karwalę i Beatę Frohlich (przedstawicielki Stowarzyszenia Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna). Obecny był również wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza Tomasz Cisoń.

 

 

Ryszard Nowak z radością złożył życzenia zebranym Paniom, przypominając że na co dzień każda Małgorzata jest patronką miasta:

Drogie Małgorzaty, drogie perły, drogie Margerity: cieszę się, że po raz szósty jestem z wami. Obiecuję, że nadal będę uczestniczył w spotkaniach Małgorzat w następnych latach. Mam nadzieję, że będzie to spotkanie cykliczne i to nie tylko w skali miejskiej. Patrzę na uśmiechnięte Małgorzaty, życzę wam wszystkiego dobrego. Miejmy nadzieję, że w następnych latach również będziemy się spotykać i uczestniczyć w takim radosnym spotkaniu, święcie Małgorzat. Święta Małgorzata jest patronką Nowego Sącza, ale to wy jesteście nimi na co dzień. Mam nadzieję, że tak będzie przez długie, długie lata. Wszystkiego dobrego!

 

 

Po tych słowach dziewczynki z Zespołu Regionalnego “Małe Podegrodzie” każdej uczestniczce spotkania wręczyły perłę w imieniu Prezydenta Miasta.

Jak co roku Robert Ślusarek (dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu) przypomniał zebranym historię życia św. Małgorzaty oraz symbolikę herbu miasta Nowego Sącza.

Jedną z atrakcji było losowanie nagród. Do wygrania były: bilety do teatru, karnety na basen, na zajęcia taneczne czy do kosmetyczki. Prezes Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, Alina Bożyk, przekazała obrazy swojego autorstwa, które również można było wylosować.

Odbył się również koncert arii operetkowych, w wykonaniu Stanisława Dudy przy akompaniamencie fortepianowym Emilii Bernackiej. Wybrzmiały takie utwory jak: „Gdybym był bogaty” (piosenka z musicalu „Skrzypek na dachu”), „Libiamo ne’ lieti calici” (Więc pijmy za zdrowie miłości; aria z I aktu opery Traviata Giuseppe Verdiego) czy najsłynniejsza włoska pieśń „O sole Mio”.

Spotkanie zakończyło się występem Zespołu Regionalnego „Małe Podegrodzie” oraz degustacją imieninowego tortu, poczęstunkiem i wykonaniem pamiątkowego zdjęcia.

 

 

Opr.: Klaudia Celusta

Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź