miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pielgrzymka rowerowa na Ołtarz Papieski w kolejną rocznicę wizyty Papieża Polaka

0 445

W kolejną rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na Ziemi Sądeckiej Duszpasterstwo Kierowców Diecezji Tarnowskiej, Stowarzyszenie „Beskidzkie Więzi” oraz Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu w najbliższą niedzielę – 20 czerwca organizują „Rodzinną, rowerową pielgrzymkę” dla wszystkich chętnych.

 

Czytaj również: 50.000 zł dla Marysi Zwolińskiej w ramach 8. edycji Run 4 a Smile, czyli biegu po uśmiech, organizowanej przez społeczność akademicką WSB-NLU

 

Rozpoczęcie o godzinie 8.30 pod „zegarem kwiatowym” przy ruinach Baszty Kowalskiej – rozpocznie się prelekcją funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu na temat bezpieczeństwa rowerzystów zarówno na ścieżce rowerowej jak i na drogach publicznych.

Następnie pokonując trasę liczącą około 12 km, pielgrzymi na rowerach dotrą do ołtarza papieskiego, gdzie o godzinie 11.00 odbędzie się uroczysta Msza Św. Opieka organizatorów i ubezpieczenie zapewnione jest na wyznaczonej przez Organizatora trasie z Nowego Sącza do Starego Sącza. Powrót odbywa się we własnym zakresie.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź