miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Piknik rodzinny na Osiedlu Kaduk za nami [Zdjęcia]

0 993

Sąsiedzka integracja mieszkańców. Taki był cel organizatorów „Pikniku Rodzinnego Osiedla Kaduk” i wszystko wskazuje na to, że udało się to osiągnąć. Świadczyć o tym mogą chociażby uśmiechy najmłodszych uczestników, czy też pozytywne opinie dorosłych gości imprezy, przygotowanej przez stowarzyszenie „Sądeczanie Ramię w Ramię”.

 

Czytaj również: 230 tys. złotych na szkółki ginących zawodów. Muzyka ludowa, bibułkarstwo, malowanie na szkle

 

Piknik miał formę nie tylko miłej rozrywki w słoneczną niedzielę, ale również przekaz edukacyjny dla dzieci i młodzieży. Zadbali o to strażacy z OSP Nowy Sącz-Biegonice oraz sądeckiej OSP Grupy Ratownictwa Specjalnego. Zaprezentowali oni sprzęt, jakiego używają podczas swoich akcji, przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy, jak również wytłumaczyli na czym polega rola specjalnie wyszkolonych psów pomagających przy poszukiwaniach.

 

 

Wśród przygotowanych atrakcji można wymienić między innymi emocjonujące gry i zabawy z animatorami, dmuchaną zjeżdżalnię, malowanie twarzy, balonowe zwierzątka, a także najróżniejsze konkursy z nagrodami. Nie zabrakło również stoisk gastronomicznych, waty cukrowej, czy napojów. Wszystko odbywało się przy rytmach muzyki rozrywkowej oraz pokazach tanecznych zaprezentowanych przez uczniów klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 9.

– Piknik możemy uznać za udany. Rozdano szereg różnego rodzaju nagród dla dzieci i młodzieży, a także dorosłych. Takich jak zabawki, gry edukacyjne, słodycze, wejściówki na siłownię. Głównym konkursem były drużynowe zmagania rodzin. Nagrodą za pierwsze miejsce był nawilżacz powietrza, który można było zdobyć odpowiadając na pytania związane zarówno z naszym osiedlem Kaduk, jak i miastem Nowy Sącz – powiedział nam Dawid Kudełka, prezes stowarzyszenia „Sądeczanie Ramię w Ramię”. 

Pomoc przy organizacji pikniku okazały: Ochotnicza Straż Pożarna Nowy Sącz – Biegonice oraz sądecka Grupa Ratownictwa Specjalnego, Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Emilii Plater, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Szkoła Podstawowa Nr 9 w Nowym Sączu. Impreza osiedlowa finansowana była zarówno ze środków Urzędu Miasta, jak również własnych stowarzyszenia „Sądeczanie Ramię w Ramię”.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź