miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Piosenka o nadziei” – hymn Nowego Sącza! Mija rok od premiery [Nagranie wideo]

0 2 015

Mija rok od premiery „Piosenki o nadziei” w wykonaniu Izabeli Szafrańskiej. Tekst i muzyka autorstwa Andrzeja Górszczyka. W wykonaniu towarzyszył jej zespół ze Studia Piosenki Pałacu Młodzieży: Edyta Dobroszek, Wioletta Smajdor oraz Mateusz Zwolenik. Akompaniamentem zajmował się Leszek Zygmunt, natomiast opracowaniem artystycznym Dorota Szymbara. Utwór powstał z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Czytaj również: Niepodległościowy turniej piłki siatkowej za nami! Sądeczanki na podium

 

 

„Piosenka o nadziei” miała swoją premierę w 2018 r. przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu. Do wykonana utworu została zaproszona młoda, znana piosenkarka Izabela Szafrańska, która pochodzi z Lipnicy Wielkiej w gminie Korzenna. Swoją prawdziwą i poważną karierę muzyczną rozpoczęła wraz z udziałem w programie „Must Be The Music” w 2013 roku.

– Wykonane tego utworu to dla mnie prawdziwy zaszczyt, uważam, że jest to znakomita piosenka. Jestem bardzo wdzięczna za zaproszenie do tego projektu. Andrzej Górszczyk wspaniale zaaranżował i napisał utwór. Myślę, że to będzie hymn Nowego Sącza. Bardzo jestem szczęśliwa, że mogę wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Obecnie koncertuję w całej Polsce i za granicą i bardzo rzadko jestem w Nowym Sączu. Do źródła się wraca i ta piosenka wywołuje we mnie ogromne emocje, ponieważ jestem Sądeczanką i mam bardzo dobre wspomnienia z Nowym Sączem oraz z okolicami. Bardzo się cieszę z tego, że mogę tutaj wracać i śpiewać – mówiła Izabela Szafrańska.

Rafał Kmak
fot.: miastoNS.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź