miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Piotr Lachowicz został wiceprzewodniczącym Rady Miasta

0 286

We wtorek (23 stycznia) podczas Sesji Rady Miasta w nowosądeckim ratuszu odbyło się tajne głosowanie, w trakcie którego został wyłoniony trzeci wiceprzewodniczący rady. Piotr Lachowicz z Platformy Obywatelskiej będzie pełnił tą zaszczytną funkcję.

Czytaj również: Uroczyste otwarcie Centrum Sądeckiego Seniora

Piotr Lachowicz był jedynym kandydatem zgłoszonym na wiceprzewodniczącego Rady Miasta Nowego Sącza. Sam nie brał udziału w tajnym głosowaniu. Wzięło w nim udział 21 radnych, za głosowało dziewiętnastu radnych, a dwóch z nich wstrzymało się od głosu.

– Jest dla mnie zaszczytem, że zostałem wybrany jako przedstawiciel opozycji, również głosami większości. Między innymi mój klub podnosił, że w tradycji politycznej nie tylko zresztą polskiej jest to, że w radach, czy w innym politycznym gremium jedno miejsce oddaje się tzw. przedstawicielowi opozycji. Czy to jest mądre, czy nie? Nie mnie to oceniać. Robi się to dlatego, aby współpraca stron układała się lepiej. Dzisiejsza sesja pokazała, że mamy wszyscy prawo do własnego zdania. Będę służył ze wszech miar pomocą i działał dla dobra miasta i jego mieszkańców – powiedział Piotr Lachowicz, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Projekt uchwały o powiększenie składu prezydium Rady Miasta Nowego Sącza o jeszcze jednego wiceprzewodniczącego został wprowadzony do porządku obrad z rekomendacją kandydata przez radnego Tomasza Bastę z klubu Platformy Obywatelskiej.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik, Marek Jaśkiewicz (archiwum)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź