miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Piotruś Pan i reszta [Felieton]

8 1 830

Ostatnie dni przynoszą kolejne potwierdzenie tezy, iż obecna nowosądecka władza nie tylko bije wszelkie rekordy megalomanii i narcyzmu w najczystszej postaci, ale wciąż i bezustannie odkleja się od otaczającej nas rzeczywistości.

 

Czytaj również: Żre jak nigdy, czyli listopadowy przegląd osiągnieć prezydenta Handzla [Felieton]

 

Dwa tygodnie temu wrócił temat smogu w Nowym Sączu. Kolejne przekroczenia wszelkich dopuszczalnych norm zanieczyszczenia powietrza, wszechogarniający smród od zmierzchu do świtu, kopcące się kominy z czarnym, kłębiastym dymem to znów smutny obraz codzienności naszego miasta. I cóż w związku z powyższym robi nasza władza samorządowa? Otóż po serii artykułów – jakie to zwykle pojawiają się początkiem sezonu grzewczego – zwołuje konferencje prasową i oznajmia ustami pani wiceprezydent, że rozpocznie się akcja propagandowa, będą plakaty i ulotki. Cudownie… firma obsługująca to zlecenia (z góry wiadomo, która) z pewnością będzie zachwycona. Na dokładkę na tej samej konferencji prasowej dyrektor wydziału ochrony środowiska z dumą zauważa, że właśnie mija dwa lata jak jest dyrektorem, i wszystko byłoby dużo lepiej z tym powietrzem, gdyby nie wredny urząd marszałkowski, który tendencyjnie i tradycyjnie (czyli źle) ocenił projekty Ratusza. Cóż za niegodziwcy…

W tych samych dniach, co opisywaną konferencję prasową, odnotowujemy kolejne wydarzenie, które można by i uznać za śmieszne, gdyby nie odbywało się za nasze – podatników – pieniądze. Pan prezydent Ludomir Handzel dostaje nowy gadżet w postaci nowego „studia” dla potrzeb swojego programu PLH News, z którego nadawane są i osobiście prezentowane przez prezydenta cotygodniowe sprawozdania z jego, jakże twórczej działalności. Później w tym samym studio odpowiada on na pytania swoich zwolenników. Oponentów, jako nieprawomyślnych się tu albo banuje albo straszy prokuratorem. Taka nowa, sądecka tradycja.

Ta powtarzana z regularną częstotliwością metamorfoza Ludomira Handzla w Danutę Holecką, Tomasza Lisa i Krzysztofa Ziemca w jednym byłaby może od biedy do strawienia, gdyby nie jedna, znamienna kwestia. Pan prezydent występuję na dostojnym granatowym tle, na którym większa czcionką umieszczono słowa „Ludomir Handzel” , niż nazwę ”Nowy Sącz”. Przejaw wyjątkowego bezguścia i bufonady. Nie przepraszamy. Innych słów nie znajdujemy.

To samo przychodzi nam powiedzieć o ostatniej wkładce reklamowej zapłaconej z pieniędzy sądeckiego podatnika w jednym z lokalnych tygodników. Tekst podpisany „Zespół Nowosądeckiej Małej Galerii” (a stworzony na komputerze jednego z ratuszowych prominentów) jest niczym innym, jak mową obrończą decyzji Handzla o wywaleniu dyrektor Alicji Hebdy i profesora Andrzeja Szarka. Nie mamy ochoty wdawać się w polemikę z wątpliwymi merytorycznie argumentami tzw. „Zespołu”. Dwa fakty są w tym tekście reklamowym niezwykle symptomatyczne. Otóż autor (niby autorzy) sformułowanie „Władze Miasta” pisze z dużej litery! Naprawdę wazeliny w sklepach już zabrakło? Po drugie, reklamując listopadowo–grudniowy repertuar swojej placówki, jakby zapomniano o podstawowej deklaracji włodarzy miasta, że Mała Galeria będzie głównie promować naszych sądeckich artystów. Prezentowany program jest tego totalnym zaprzeczeniem. Dla niedowiarków polecamy sprawdzić miejsca zamieszkania i działalności prezentowanych wykonawców.

A tak przy okazji, jak ktoś powołuje się na Alvina Tofflera, to polecalibyśmy raczej inny cytat: „Analfabetami nie będą ludzie nie umiejący czytać, ale tacy, którzy nie będą potrafili się uczyć”.

Ze swojej strony dodamy… uczyć pokory.

Dr Hyde & Mr Jekyll

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
8 Komentarze
 1. Piotr pisze

  masło maślane czyli jak zwykle brak tematu rozwinięty do maksimum ładnymi słowami żeby wypadło mądrze bo elektoratowi pisdu podoba się przecież dużo znaczków nieważne o czym.
  też mam fajny cytat dla autora może znasz
  “byle co byle mlaskać” JK.

 2. keisyr pisze

  Od Prezydenta Nowego Sącza – Handzla jedzie wiochą !
  Basen nad Łubinką wielkości sadzawki o … 3 torach pływackich, jak na wsi !
  Ciasne minirondka o … 1 pasie ruchu, jak na wsi !
  Ministadionik dla Sandecji na … 4 tys. miejsc, jak na wsi !
  Rozbite szyby na przystankach, jak na wsi !
  Przenieść więc Handzla na wieś !

 3. KOLO pisze

  Dobre czekam na kolejny felieton. Pisane w formie humoru przedstawiające stan umysłu ratusza 🙂

 4. mieszkam w NS pisze

  Ile to studio kosztowało podatnika sądeckiego ?

  1. Sasin pisze

   napewno mniej niż 70mln..

 5. keisyr pisze

  Właściwa ocena Prezydenta Nowego Sącza Handzla
  Handzel to psychopata !
  Dlatego Handzel nie jest uznawany przez Rząd Polski, Wojewodę, Marszałka Województwa, Radnych PiS i inteligencje Nowego Sącza !
  Stąd przez Handzla nie płyną pieniądze rządowe na inwestycje do Nowego Sącza ! Miasto upada !
  Handzel to DZIAD BEZ PIENIĘDZY !!!
  On nie ma pieniędzy na inwestycje i utrzymanie Nowego Sącza ! Przez Handzla mieszkańcy miasta żyją na bardzo niskim poziomie !
  Przykłady
  Handzel nie ma pieniedzy na instalację i konserwację sygnalizacji świetlnej !
  Dlatego Handzel likwiduje światła i zamienia je na ciasne, wiejskie o jednym pasie ruchu minironda ! W ten sposób Handzel blokuje ruch pojazdów i uniemożliwia tworzenie korytarzy życia !
  W innych przypadkach Handzel nie montuje sygnalizacji świetlnej powodując że na skrzyżowaniach Nowego Sącza mamy prawo dżungli ! Na przykład rondo przy Szpitalu, skrzyżowanie Zielona-Jana Pawła II- Wyspiańskiego
  Przez Dziada Handzla nie mozna wyjechac:
  – z ulicy Mickiewicza w Jagiellońską
  – z ulicy Radzieckiej w Węgierską
  – z ulicy Batorego w Kolejową
  – z ulicy 1 Brygady w Piłsudskiego
  – z ulicy Wiśniowieckiego w Piłsudskiego
  – z ulicy Gorzkowskiej w Piłsudskiego
  – z galerii Sandecja w Węgierską
  itp.
  Bandytyzm Handzla na ulicy Barskiej w Nowym Sączu !
  Szeroką arterię Handzel zablokował trzema wiejskimi, ciasnymi minirondami ! Korki, jazda jeden na karku drugiego, wąsko, brak korytarzy życia, jeżdżenie większych pojazdów po krawężnikach i wysepce !

 6. KOLO pisze

  Grafika the best .. super Piotruś Pan

 7. mieszkam w NS pisze

  zastępca prezydenta Artur Bochenek żąda od Sądeckich Wodociągów wykazu kosztów na reklamę ale sam ratusz nie chce udostępnić rejestru wydatków urzędu miasta jak to mają inne miasta

Zostaw odpowiedź