miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Plan obchodów V Sądeckiego Dnia Radości

0 571

W dniu wczorajszym, w Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Jagiellońskiej, odbyło się spotkanie w sprawie zbliżającej się V edycji Sądeckiego Dnia Radości w Nowym Sączu. Artysta plastyk Stanisław Szarek oraz dyrektor Sądeckiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej Czesław Baraniecki, przybliżyli nam szczegóły zaplanowanego na 5 października happeningu.

 

Czytaj również: Ostatni weekend wakacji w rowerowo-motoryzacyjnych klimatach

 

 – Hasło tegorocznego V Sądeckiego Dnia Radości – Nie dołowanie, a szybowanie 2018 to „Sto lat niepodległości – duma Sądeczan i powód do radości” – mówi Czesław Baranieckinasza natura czasami powoduje, że zdarza nam się smucić z powodu tego, iż czegoś nam w życiu brakuje, czegoś nie osiągnęliśmy. Uważam, że częściej powinniśmy patrzeć też na tę weselszą stronę egzystencji, cieszyć się tym co mamy, co nam się w życiu udało. Ten codzienny uśmiech powinien być przeciwwagą dla szarej codzienności, przemocy, smutku – dodał Czesław Baraniecki.

Istotą akcji jest promowanie, pozytywnego podejścia do życia. Jest ona kierowana w stronę ludzi młodych, uczniów szkół średnich, którzy z racji posiadania sporej dawki pozytywnej energii potrafią zarazić innych swoją radością i optymistycznym spojrzeniem na świat.

Piękno zawsze towarzyszyło Nowemu Sączowi i jego mieszkańcom. My jedynie od pięciu lat chcemy to podkreślić poprzez „zaczepianie” przechodniów, mieszkańców motywując ich do tego, by ta radość, która jest w Nowym Sączu udzielała się każdego dnia także im. Udowadniamy, że Nowy Sącz jest miejscem radosnym. To jest coś pięknego, kiedy możemy zobaczyć uśmiechy na twarzach sądeczan i nagrodzić tych, którzy do tych uśmiechów się przyczyniają – informuje Stanisław Szarek, patron artystyczny akcji.

Na chętne do udziału w happeningu, pięcioosobowe zespoły złożone z uczniów nowosądeckich szkół średnich, czeka udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatorów, czeka mnóstwo dobrej zabawy w postaci uczestnictwa w „Spacerze Radości”, możliwości stworzenia swoich „Obrazów Radości” czy prezentacji zdjęć z „Radością”. Do dzielenia się radością będą włączani również przechodnie.

Na zespoły młodzieży, które okażą się najbardziej aktywne oraz pomysłowe w propagowaniu pozytywnego podejścia do otaczającego nas świata, czekają atrakcyjne nagrody, miedzy innymi przelot samolotem nad miastem oraz przejazd samochodem retro na trasie Nowy Sącz – Stary Sącz i z powrotem. Ostatnią z atrakcji happeningu, będzie koncert oraz odczytanie radosnych powitań i życzeń dla miasta.

Impreza odbędzie się na ulicy Jagiellońskiej, sądeckich plantach oraz na rynku. Jej patronem jest prezydent miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak, Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej, a także Stowarzyszenie Dla Miasta.

Chęć udziału w happeningu można zgłaszać w SOIK, od poniedziałku do piątku, pod numerem telefonu 18 449 – 04 – 91 w godz. od 7.00 do 16.00 lub mailowo na adres: agresja@soik.pl

 

Opr.: Marcin Cięciwa

Fot.: Klaudia Celusta

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź