miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Plenerowe Siłownie w Nowym Sączu – Gdzie Ćwiczyć

0 826

Lekarze, fizjoterapeuci alarmują: “warto być aktywnym!” Warto ćwiczyć!”. My sami jesteśmy coraz bardziej świadomi – wiemy, że dobra kondycja fizyczna i ruch wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Na zdrowie fizyczne i psychiczne. Baseny, siłownie, spacer z rodziną – wszystkie te aktywności to doskonały pomysł.

 

Czytaj również: Agropromocja to świetna reklama Sądecczyzny

 

Dużą popularnością cieszą się ostatnio siłownie na świeżym powietrzu. Mieszkańcy Nowego Sącza już zdążyli się przekonać jak dużo pozytywnej energii może dostarczyć trening pod gołym niebem. Siłownie zewnętrzne powstały w tym mieście już jakiś czas temu, obecnie mieszkańcy wręcz nie wyobrażają sobie bez nich życia. Co jest w nich niezwykłego? Gdzie ćwiczyć w Nowym Sączu? Poniżej dowiesz się wszystkiego.

Siłownia pod chmurką – dlaczego warto?
Siłownie zewnętrzne w warunkach miejskich to doskonała forma spędzania wolnego czasu dla Ciebie i Twojej rodziny. Strefa aktywności w Nowym Sączu będzie przeznaczona dla całej rodziny – dla rodzin z dziećmi, seniorów, zapracowanych singli, którzy po pracy chcą aktywnie odpocząć. Siłownie zewnętrzne mogą znajdować się w:
● parkach,
● na obrzeżach lasów,
● w przestrzeni miejskiej, ale przy odpowiednim zabezpieczeniu.

 

Siłownie zewnętrzne w Nowym Sączu
Siłownie zewnętrzne w Nowym Sączu

 

Siłownie zewnętrzne to gwarancja ćwiczeń na najnowocześniejszym sprzęcie. Urządzenia najlepszych marek docenianych w branży fitness umiejscowione są w parku do ćwiczeń na masę, ale przede wszystkim do wykonywania typowych ćwiczeń cardio: rowerki, steppery, wioślarze, maty. Pomysłodawca siłowni na wolnym powietrzu działa w zakresie stworzenia jedynej w swoim rodzaju oferty dla każdego. Na miejscu odbywają się między innymi zajęcia dla seniorów, dla osób pracujących dużo przy komputerze a także dla tych, którzy po prostu chcą poćwiczyć na świeżym powietrzu.

Dlaczego warto korzystać z siłowni zewnętrznej?
●  Doskonała forma spędzania wolnego czasu – zamiast siedzieć przed TV możemy aktywnie spędzić czas po pracy. Z satysfakcją i zadowoleniem, że zrobiliśmy coś dobrego i naprawdę pożytecznego dla siebie i dla swojego ciała. To niezła alternatywa dla typowych sposobów spędzania wolnego czasu.

●  Forma aktywności dla każdego – bez względu na to czy masz 16, 20, 50 czy 70 lat możesz śmiało korzystać z siłowni zewnętrznej. Oczywiście w pierwszej fazie ćwiczeń warto skonsultować się ze specjalistą. Dobry trener personalny w dowolnym terminie podpowie, jaki zestaw ćwiczeń można wykonywać oraz z jaką intensywnością. Jest to przede wszystkim ważne w dwóch przypadkach: kiedy ćwiczy osoba początkująca, która musi najpierw poznać swoje ciało i jego możliwości. Drugi przypadek to oczywiście osoby starsze, które jak wiadomo muszą bardziej o siebie dbać. Nie mogą wykonywać każdego ćwiczenia – wszystko musi być przeanalizowane przez lekarza specjalistę. Dopiero, gdy lekarz wyda zgodę na treningi senior może pod czujnym okiem trenera osobistego otrzymać indywidualny plan ćwiczeń.

●  Łatwa dostępność – wracasz z pracy, przechodzisz w parku obok siłowni. Zatrzymujesz się, wybierasz dany sprzęt i ćwiczysz. To doskonała forma spontanicznej aktywności – szczególnie dla osób bardzo zapracowanych, które w tygodniu mają problem żeby trzymać się grafiku siłowni. W ten sposób możesz w każdej chwili iść poćwiczyć i poczuć się lepiej.

●  Sposób na poprawę kondycji – każdy ruch to dobro dla naszego organizmu. Za każdy trening nasz organizm nam szybko podziękuje w postaci świetnego samopoczucia. Nie da się ukryć, że osoby, które regularnie ćwiczą tryskają energią, są w lepszej formie, mają pozytywne i bardzo spokojne podejście do innych osób. Korzystając z ofert siłowni wzmacniamy mięśnie, pracę układu krwionośnego, regulujemy oddech, dotleniamy mózg. To też dobra reklama takiej aktywności dla innych. Inne osoby spacerujące w parku zobaczą, że ćwiczysz i też zechcą skorzystać z urządzeń. Godzina, dwie? Nieważne – nawet krótki trening da naprawdę wiele.

●  Uczysz dzieci miłości do aktywnego trybu życia każdego dnia – zabierz dzieci ze sobą. Ćwicz z nimi lub też skorzystaj z pobliskiego placu zabaw. Zdjęcia urządzeń można zobaczyć na portalu Facebook, Instagram. Jest tam dostępna pełna oferta siłowni i reklama z cennikiem. Dziecko, które ćwiczy z rodzicami od najmłodszych lat cieszy się doskonałą Kondycją – przekłada się to oczywiście na lepsze wyniki w szkole, ponieważ mocne ciało to lepsza koncentracja i pamięć. Dziecko ćwiczące z rodzicami uznaje aktywność fizyczną uznaje za coś naturalnego i nie chce z niej rezygnować w swoim późniejszym życiu. Będzie ono w przyszłości świadomym dorosłym – cieszącym się zdrowym i pełnym życiem.

Więcej informacji na temat siłowni zewnętrznych znajdziesz tutaj KLIK.

Siłownia pod Chmurką w Nowym Sączu!
W Nowym Sączu jest kilka miejsc gdzie można poćwiczyć pod gołym niebem. Większość mieszkańców, już znalazło siłownię zlokalizowaną blisko swojego miejsca zamieszkania. Dla tych, którzy jeszcze nie bardzo się orientują gdzie mogą takie miejsce znaleźć przygotowaliśmy specjalną mapkę, z punktami, gdzie znajdują się zewnętrzne siłownie w Nowym Sączu a także spis poszczególnych ulic.
1. ul. Majora Hubala,
2. ul. Władysława Broniewskiego,
3. ul. Profesora Romualda Reguły,
4. aleje Stefana Batorego,
5. ul. Królowej Jadwigi,
6. ul. Armii Krajowej.

Siłownie zewnętrzne to świetna propozycja dla osób ceniących sobie aktywność fizyczną oraz długie przebywanie na świeżym powietrzu. Dzięki takim sprzętom, będziesz mógł poćwiczyć konkretne partie ciała bez konieczności zamykania się w pomieszczeniu! Wszystkie przyrządy do ćwiczeń, usytuowane zostały pod gołym niebem, są łatwo dostępne i proste w obsłudze. Takie rozwiązanie sprawia, że wracając z pracy czy szkoły, nabierzesz ochoty na relaks i wykonanie kilku rozluźniających ćwiczeń.

Materiał informacyjno-promocyjny

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź