miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Podcasty LeNePo by Michał Śmierciak. Rozmowa z Sądeczanką Adrianną Kmak – PR Manager PGE Stadion Narodowy

0 2 065

Był rok 2010, kiedy sądeczanin Michał Śmierciak stawiał swoje pierwsze dziennikarskie kroki w Nowym Sączu. Otarł się o kilka redakcji: miastoNS.pl, sądeczanin.info. Równocześnie był korespondentem ogólnopolskiego medium SportoweFakty.pl. Następnie został rzecznikiem prasowym klubu sportowego Sandecja Nowy Sącz. Tak rozpoczęły się jego medialne losy. Współpracował dodatkowo z redakcjami lokalnymi, ale także tymi mającymi zasięgi ogólnopolskie, jak również wykraczającymi poza jego granice. Dziennikarz, reporter, felietonista i publicysta. Doświadczony głównie w pracy nad tekstem, ale zarówno praca przy mikrofonie, jak i obiektywie aparatu, czy kamery nie jest mu obca. Kilka tygodni temu wystartował z nowym projektem. W nim czuje się dobrze, a są to… rozmowy z ciekawymi ludźmi.

Czytaj również: 20 lat po maturze. Spotkanie absolwentów III Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu

Michał rozpoczął przygodę z podcastami. Dlaczego taka forma? – Dobrze czuje się w prowadzeniu wywiadów, rozmowie z ludźmi, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia. Potrafię słuchać i wydaje mi się, że również zadawać odpowiednie pytania. Moim zdaniem, ta koncepcja tworzenia historii mojego rozmówcy jest czymś, co pozwala mu się otworzyć. Dodatkowo, ten sposób daje możliwość zaprezentowania się szerszemu gronu osób. Podcasty są bardzo popularną formą reportażu – mówi Michał Śmierciak.

Dzisiaj światło dzienne ujrzał wywiad z Adrianną Kmak sądeczanką, dziennikarką, obecnie PR Manager w PGE Stadion Narodowy w Warszawie. Podczas rozmowy poruszano takie wątki jak: wejście do dużego świata dziennikarskiego, staże i współpracę z mediami ogólnopolskimi, emocjonalnym związku z Nowym Sączem. najważniejszy jest jednak przekaz do tegorocznych maturzystów: macie wierzyć w siebie! Zachęcamy do wysłuchania 🙂

Wszystkich bohaterów podcastu LeNePo znajdziesz tutaj – KLIK

Do tej pory Michałowi udało się przeprowadzić wywiady w formie podcastów z:

  • Dawid Pszonak – „Lach Sądecki za kółkiem”,
  • Józef Wiecławek – aktor Teatru Nowego w Nowym Sączu,
  • ks. Dariusz Chwastek – proboszcz sądeckich Luteran,
  • Tomasz Solecki – trener biznesu, specjalista w dziedzinie rozwoju osobistego,

  • Karol Trojan „Bosy Wirus” – propagator bosej aktywności, nauczyciel naylturalnej amortyzacji Naturalnej,

  • dr Łukasz Połomski – historyk, znawca dziejów Sądecczyzny,

  • Adrianna Kmak – Sądeczanka, dziennikarka, obecnie PR Manager w PGE Stadion Narodowy.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź