miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Podwyżka dla prezydenta i miejskich radnych

3 1 632

Wynagrodzenie Prezydent Nowego Sącza Ludomira Handzla zwiększy się trzykrotnie. Do tej pory jego zarobki były na poziomie ok. 5,7 tysiąca złotych. Teraz wzrosną trzykrotnie do poziomu około 18,5 tys. zł miesięcznie. Taką decyzję jednogłośnie podjęli radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta Nowego Sącza. Wzrosną także diety sądeckich radnych. Tych zwykłych o ok. 500 zł. (będą teraz zarabiać ok. 1660 złotych miesięcznie). Radnych funkcyjnych (przewodniczących Rady Miasta, przewodniczących Komisji itp.) znacznie więcej, maksymalnie do poziomu 3 650,42 zł. Zgodnie z podjętą uchwałą, prezydent i radni otrzymają wyrównanie pensji od sierpnia 2021. Na konto prezydenta jednorazowo wpadnie więc ponad 100 tysięcy złotych. Radni dostaną minimum 6 000 złotych wyrównania. W obydwu przypadkach radni PiS, PO, Sojusz dla Nowego Sącza i KN byli wyjątkowo zgodni.

Czytaj również: Od 1 lipca można wnioskować o środki na wyprawkę szkolną

Przedstawiony został projekt ustalenia wynagrodzenia dla prezydenta miasta Nowego Sącza, zarówno w części wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego, jak i dodatku specjalnego. Macie państwo uzasadnienie w treści – mówił podczas sesji wnioskodawca, przewodniczący RM Krzysztof Głuc. – Kwota bazowa dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe wynosi obecnie 1 789,42 zł. Maksymalna dieta w Polsce może wynosić przelicznik x 2,4 czyli 4 294 złotych i 61 groszy. Tam, gdzie liczba mieszkańców mieści się w przedziale 60-120 tys., (taka sytuacja jest w Nowym Sączu) dieta nie może przekroczyć 85 proc. wspomnianej kwoty czyli 3 650,42. Stare stawki wynagrodzenia obowiązywały od 2000 roku – dodaje w rozmowie z miastoNS.pl przewodniczący Głuc.

Wyniki głosowania dające trzykrotną podwyżkę prezydentowi Nowego Sącza
W głosowaniu nad podwyżkami dla radnych nie uczestniczyło 4 radnych. Nieobecność radnych Grzegorza Fecko i Józefa Hojnora przez wielu komentowana jest celową nieobecnością za zarzuty i groźbę zawieszenia, jakie otrzymali od władz partii PO za głosowanie wspólnie z PiS…

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
  1. Olin pisze

    Sobie to dają podwyżki a Ty zwykły pracowniku ratuszowy haruj za najniższe wynagrodzenie i ciesz się że masz pracę

  2. Kropka pisze

    Sobie to dają podwyżki, a szeregowym pracownikom miejskim w ratuszu i jednostkach każą pracować za najniższe minimum.

  3. Fakdak pisze

    aaa czyli obrażamy tylko z parti na 2 litery 😀 dzięki za wyjaśnienie moderatorku xd

Zostaw odpowiedź